15 İlin yöresel ürünleri Erzincan’da tanıtılıyor

Pars Fuarcılık organizasyonunda üçüncüsü düzenlenen ve 15 ilin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı ürünler PARK AVM’ de sergilenmeye devam ediyor.

15 İlin yöresel ürünleri Erzincan’da tanıtılıyor

Yaklaşık 3 hafta sürecek olan yöresel ürünlerin sergilendiği fuar ile ilgili bilgilendirmede bulunan Pars Fuarcılık işletme sahibi Umut Kıranatlığlu ağırlıklı olarak yöresel ürünleri farklı illerde sergilediklerini söyledi.

FUARDA Kİ ÜRÜNLERİN TAMAMI ORGANİK

Türkiye genelinde yöresel ürünlerin yanı sıra hediyelik eşya fuarları da düzenlediklerini belirten Kıranatlıoğlu, günümüze kadar 22 il dolaştık. Bu dolaştığımız illerin tamamında alışveriş merkezlerinin içerisinde gerçekleştirdik. 17 günlük yöresel ürünler tanıtım fuarımızı Erzincan ilimizde 17 süreyle bu etkinliğimiz sürdürüyoruz. Bugüne kadar 122 fuar düzenledik. Yöresel ürünlerin haricinde kitap fuarımız da oluyor. Bugün de Erzincan ilimizde olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Fuarda ki ürünlerin tamamı organik ve kendi yörelerine ait ürünler. Burada Afyon’dan sucuk ve lokum, İzmit’ten pişmaniye, Bursa’dan kestane şekeri, Balıkesir’den pestil kömeleri ve diğer illerin yöresel ürünlerini Erzincan halkımızın beğenisine sunuyoruz.

Kim 28’ine kadar devam edecek olan fuara tüm Erzincanlıları davet eden Kıranatlıoğlu, Burada günü birlik kampanyalar yapılıyor, sürpriz çekilişlerimiz oluyor. Erzincan halkımızın gösterdiği ilgiye buradan teşekkür ediyorum. Buradan ayrıldığımızda Erzincan ilimizin tescilli Tulum peynirini alarak gittiğimiz diğer illere tanıtım amaçlı götürüyoruz” dedi.

Fuarda alışveriş yapan aileler farklı illerin yöresel ürünlerini tattıklarını ve mutlaka aldıklarını ifade ederek fuarın sergilenmesinde emeği olan Pars Fuarcılığa teşekkür ettiler.     

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri