Sarıgül; 1 Mayıs’ların özgürce, barış ve huzur içinde kutlanmasını sağlayacağız

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü etkinliklerine katılan CHP Erzincan milletvekili adayı Mustafa Sarıgül; Bütün işçi kardeşlerimize söz veriyoruz. 1 Mayıs’ların özgürce, barış ve huzur içinde kutlanmasını sağlayacağız" dedi.

Sarıgül; 1 Mayıs’ların özgürce, barış ve huzur içinde kutlanmasını sağlayacağız

Erzincan eski terminal önünde toplanan vatandaşlara seslenen Sarıgül; Ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzen dedik. Hep “Emeğe saygı, insana saygıdır” anlayışıyla hareket ettik." 

EMEĞE SAYGI, İNSANA SAYGIDIR 

Bütün işçi kardeşlerimize söz veriyoruz. 1 Mayıs’ların özgürce, barış ve huzur içinde kutlanmasını sağlayacağız. İşçilerimiz bayramlarını, hakları alınmış, emekleri hiçe sayılmış olarak kutluyorlar. Anayasada güvence altına alınan, işçi haklarının koruyucusu olacağız. Herkesin bir işinin olmasını ve hakkı olan ücreti almasını sağlayacağız. Yoksulluğa, işsizliğe, eşitsizliğe, haksızlığa, adaletsizliğe neden olan ne varsa üzerine gideceğiz. Asgari ücret açlık sınırının altında kalmayacak. Sendikal hakların önündeki engelleri kaldıracağız. Çalışma mevzuatını emekten yana yenileyeceğiz. İşi için, aşı için, çocuklarının geleceği için, daha iyi ücret için, daha insanca bir yaşam için, mücadele verenlerin yanındayız. 
Yaşasın işçinin, emekçinin bayramı! Yaşasın 1 Mayıs! ifadelerini kullandı.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika Haberler