Karakelle, Ülkemiz dünyanın gördüğü en büyük depremlerle sarsıldı

13 Şubat Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan 26. Dönem Erzincan milletvekili Sebahattin Karakelle, “13 Şubat Canlar” diyarı Güzel Erzincan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. Şeref Yılını idrak etmek üzere hazırlanırken ülkemiz dünyanın gördüğü en büyük depremlerle sarsıldı” dedi.

Karakelle, Ülkemiz dünyanın gördüğü en büyük depremlerle sarsıldı

Karakelle yayımladığı mesajında, Tarih nice şehirlerin, nice kalelerin, binlerce levent serdengeçtilerin, cepheden, cepheye koşarken, bir taş üstünde bile, durup solumadan kan ter içerisinde verdiği mücadelelerle elde edildiğine şahit olmuştur. Bu büyük mücadelelerden olan 13 Şubat ve 17 Şubat “Canlar” diyarı Güzel Erzincan’ımızın ve Tercan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. Şeref Yılını idrak etmek üzere hazırlanırken ülkemiz dünyanın gördüğü en büyük depremlerle sarsıldı.

10 ilimiz de peş peşe yaşanan 7,7 ve 7,6‘şiddetinde iki büyük deprem sevenlerini öksüz insanını, yurtsuz bırakmıştır.

1992 yılında böyle bir depremi yaşamış bir kardeşiniz olarak bunun ne büyük bir yıkım ne büyük bir felaket olduğunu biliyoruz. Bu iki depremi yaşayan vatandaşlarımızın ne tür duygularla yoğrulduğunu ruhumuzda hissediyoruz.

Ne var ki yaşanan her büyük felaketten sonra milletimiz ayağa kalkmış yaralar sarılmıştır. Bu milletimizde ki vahdet bilinci ile birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşmiştir. Depremin hemen akabinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile devletimizin bütün yetkili kurumları, Bakanlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, askerimiz, jandarmamız, bütün emniyet güçlerimiz el birliği içerisinde deprem bölgesine intikal etmiş, yaralar sarılmaya başlanmıştır. Gerekli kurtarma çalışmaları ve yardım organizasyonları gerçekleşmiş, gerçekleşmeye de devam etmektedir.

Bu büyük imtihan, kardeşlik imtihanıdır. Bizler millet olarak bu imtihanı da inşallah başaracağız. Unutulmasın ki bütün dünyada 93 ülke yaşadığımız bu felaket neticesinde seferber olmuştur. Yüce Rabbim böyle bir felaketi hiçbir ülkeye yaşatmasın.

Bu vesile ile depremden zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Yakınlarını kaybedenlere sabr-ı cemiller diliyor, rahmet-i rahmana ulaşan kardeşlerimize rahmetler diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika Haberler