Başkan Aksun, Milletimizin ve bütün İslam âleminin Regaip Kandilini tebrik ediyorum

Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Erzincan Belediye başkanı Bekir Aksun, “Üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regaip Kandili'ne ulaşmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Başkan Aksun, Milletimizin ve bütün İslam âleminin Regaip Kandilini tebrik ediyorum

Başkan Aksun mesajında, “Rahmet ve bereket ayları olan üç ayların başlangıcını müjdeleyen mübarek Regaip Kandilimizin sevgi ve birlik hislerimizi kuvvetlendirmesini diliyor ve dünyadaki tüm Müslüman kardeşlerimizin Regaip Kandili'ni kutluyorum. Regaip kandilinde Allahü Teâlâ müminlere ihsanlar ve ikramlar yapar bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gece yapılan dua kabul olur.

Bu mübarek gecede ibadet şuuru içinde kalp kırmaktan kaçınmalı, kardeşlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya gayret göstermeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Regaibi ve üç ayları gerçek anlamda değerlendirmek de ancak bu yolla mümkün olur.

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve bütün İslam âleminin Regaip Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin Milletimizin ve İslam âleminin birlik ve dirliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri