Trafik Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2019 Yılı İlk Altı Aylık Trafik Değerlendirme Toplantısı, Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan başkanlığında, Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, İlçe Emniyet Amir V. Levent Karaman ve daire amirlerinin katılımıyla Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.

Trafik Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantıda, İçişleri Bakanlığınca trafik kazalarından kaynaklı ölüm vakalarının azaltılmasına yönelik "Karayolu Trafik Güvenliği Strateji ve Eylem Planı 2011-2020" kapsamında "Trafik Güvenlik Uygulama Politika Belgesi" doğrultusunda trafik kazaları sonucundaki ölüm ve yaralanmaların azaltılması amacıyla yürütülen eylem planları, kampanyalar ve alınan trafik tedbirlerinin genel değerlendirmesi ile alınması gereken tedbirler görüşüldü.

Kemah Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıda Kemah İlçesine ait trafik verileri değerlendirilerek, 2019 yılı ikinci altı aylık dönemine ilişkin yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler gözden geçirildi. Trafik güvenliğini artırmak ve kazaları azaltmak amacıyla yaya önceliği uygulamasına ve denetimlerine ağırlık verileceği, emniyet kemeri kullanımı, hız sınırlarına riayet edilmesine ve cep telefonu kullanımına ilişkin kontrol ve bilgilendirme çalışmalarına devam edileceği belirtildi.

Toplantı sonunda tüm katılımcılara teşekkür eden Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan, alınacak tedbirlerle trafik kazaları sonucunda meydana gelen ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesinin hedeflendiğini ifade ederek, "Biz gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Bütün vatandaşlarımızdan da trafik konusunda daha duyarlı davranmalarını, kurallara saygı ve hoşgörü çerçevesinde azami ölçüde riayet etmelerini bekliyoruz" dedi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber