TSO ’da Başkan Tanoğlu Güven Tazeledi

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Ahmet Tanoğlu, yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi. Tanoğlu, Erzincan’ımız için ne yapmak gerekiyorsa onları yapabilmenin hesaplarını yapacağız” dedi.

TSO ’da Başkan Tanoğlu Güven Tazeledi

Tebrikleri kabul eden Tanoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 4,5 yıl evvel Ticaret Odası Başkanlığına seçilmiştik. 4,5 yıl hizmet ettik. Bugün de ikinci seçimi gerçekleştirdik. Çok şükür üzerimize düşen görevleri layıkıyla yaptığımıza inanıyorum. Erzincan halkı bize teveccüh gösterdi. İkinci bir aday çıkarmadı. Rakip çıkmaması bizim için hem onurlu bir davranış hem de ağır bir yük. Çünkü insanların güvenlerine layık olmamız için daha da çok çalışmamız gerekiyor. Hayırlı uğurlu olsun. Cenabı Allah bizi utandırmasın, inşallah önümüzde ki dönemde de üzerimize düşen ne görev olursa onları da yaparak bizden sonrakilere devretmek istiyoruz” dedi.
Göreve geldiklerinde Ticaret odasının gelirlerinin kısıtlı olduğunu yıllık sadece 800 bin TL olduğunu belirten Başkan Tanoğlu, bu gelir ile bir yatırım yapma imkânımız yok. Bizler göreve geldikten sonra Odamızın kasasından bir tek kuruş dahi çıkarmadan bugünkü rakama göre 80 Milyon TL ek menkul değer kazandırdık. Bu gelir bizim için önemli. Yatırım yapmamız gerekirse gayri menkullerden fedakarlık yaparak yeni yatırımlarımızı istihdam adına, ihracat adına yapabiliriz. Bu yatırımları yapabilmek için bir maddi kuvvete ihtiyaç var bu da bizde şuan mevcut. Kısaca Erzincan’ımız için ne yapmak gerekiyorsa onları yapabilmenin hesaplarını yapıyoruz.  
Hedeflerinin yüzde 95’ini görev yaptığı 4,5 yıllık sürede gerçekleştirdiklerini belirten başkan Tanoğlu, “Yeni ticaret odamızı tamamlayarak hizmete açmak istiyoruz. Daha önce İlimizde Ticaret odasının Şehir Lokali vardı. Yeni binamızda da üyelerimize yönelik, kütüphanesi ile, toplantı salonu ile, hizmet binası ve istirahat odasıyla lokalimiz olacak. Bu bizim şuan en önemli projelerimizden birisi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2022, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri