Kutsal topraklardan dönen Erzincanlı Hacılar güllerle karşılandı

Erzincan havalimanı dış hatlar geliş terminalinden giren hacılar, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen ve İl Müftüsü Muharrem Gül tarafından güllerle karşılandı.

Kutsal topraklardan dönen Erzincanlı Hacılar güllerle karşılandı

Yakınları tarafından da sevinçle karşılanan Hacılar, aileleriyle kucaklaştı. Duygusal anların yaşandığı buluşmada bazı hacıların sevinç gözyaşı döktüğü görüldü.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen; hacıların sağlıklı ve rahat bir şekilde evlerine dönmelerinden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Meşakkatli bir yolculuğun ardından Hacılarımızı yoğun bir kalabalığın katılımıyla çiçeklerle karşıladık. Hacılarımızın sevinç ve mutluluğuna şahit olduk. Hacılarımızın ibadetlerini memnuniyet içerisinde sorunsuz bir şekilde tamamlamaları bizleri mutlu etti. Hacılarımızın ibadetlerinin makbul, Haclarının mebrur olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Hacılar, ibadetlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayarak yurda dönmenin mutluluğunu yakınları ile paylaşırken, kendilerini güllerle karşılayan Erzincan Müftülüğüne de teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri