Erzincan’a Klimalı Otobüs Durağı

Erzincan Belediyesi toplu taşıma hizmetlerinde yoğunluğun fazla olduğu bölgelere 5 ile 9 metre uzunluğa sahip klimalı duraklar kurdu. Kurulumun ardından vatandaşların hizmetine açılan duraklar, toplu taşıma araçlarını bekleyenleri kışın soğuktan yazın ise sıcaktan koruyacak.

Erzincan’a Klimalı Otobüs Durağı

Erzincan Belediyesi toplu taşıma hizmetlerinde yoğunluğun fazla olduğu bölgelere 5 ile 9 metre uzunluğa sahip klimaduraklar kurdu. Kurulumun ardından vatandaşların hizmetine açılan duraklar, toplu taşıma araçlarını bekleyenleri kışın soğuktan yazın ise sıcaktan koruyacak.

Erzincan Belediyesi tarafından uygulamaya konulan klimalı kapalı duraklar, şehrin muhtelif yerlerinde vatandaşlar için kullanılır hale getirildi.

Halit Paşa Caddesi üzerinde yeni yapılan konforlu otobüs durağı hizmete açıldı.  Klimalı duraklar vatandaşlardan ilgi görüyor. Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Başkan Yardımcıları ve MHP’li Meclis Üyeleri ile birlikte yeni yapılan durakları inceledi.  Başkan Aksun, burada gazetecilere yaptığı açıklamada ‘‘Seçim öncesinde vatandaşlarımıza böyle bir vaatte bulunmuştuk.  Klimalı durakların artık Erzincan’da olması gerektiğini vatandaşlarımız ifade etti. Böylesi soğuk kış gününde bu tür yerlerin bulunması özellikle bebekli olan hanımefendiler, yaşlılarımız ve öğrenci arkadaşlarımıza elzem bir ihtiyaç olduğunu fark ettik. Seçim öncesi bu vaatlerimiz dile getirmiştik bugün de çok şükür hizmete açıyoruz bundan da çok büyük bir mutluluk duyuyoruz.

6 BÖLGEYE YERLEŞTİRİLECEK

Şu anda şehrin merkezinde olan 6 bölgeye yerleştirilecek.  Şehrin merkezinin dışında olana alanlarda ise farklı amaçlarda kullanılmasın diye mahalle aralarına yayılması noktasında çok erken olduğu kanaati var.  Şu ana kadar 50 metrekare durak yaptık bununda toplam maliyeti ise 750 Bin TL civarında.  Bunu da Şehir Işıkları ile karşılıklı anlaşma yaptık.  Bu durakları şehir ışıkları yaptı,  karşılığında ise kendilerine billboardlarda belli sayıda yer verdik.  Bu proje için belediye kasasında bir bütçe çıkmadı diye konuştu.

Durakları kullanan öğrenciler ise Belediye Başkanı Bekir Aksun’a bu hizmetten dolayı teşekkürlerini iletti.  Öte yandan klimalı duraklar gün içerisinde sabah 7 gece 11 saatleri arasında hizmette olacağı bilgisine yer verildi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber