Erzincan Barosundan ERŞAD’ Ziyaret

Erzincan Baro Başkanı Âdem Aktürk, yeni binalarına taşınan Şehit Ailelerini Koruma Derneğini ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, Erzincan Barosu olarak, şehitlerin birinci derece yakınlarına ücretsiz hukuki yardım, danışma ve avukat görevlendirmesi yaptıklarını söyledi.

Erzincan Barosundan ERŞAD’ Ziyaret

Av. Aktürk gerçekleştirdiği ziyarette, şehit aileleri ve gazilere ücretsiz avukatlık hizmetleri sunacaklarını ifade etti. Baro Başkanı Av. Aktürk; Şehit Ailelerini Koruma Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin’e ve yönetimine hayırlı olsun diyoruz. Şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuz ödenmez, ödenemez. Cennet Vatanımız; bizlere Şehitlerimizin ve Gazilerimizin emanetidir. Bu büyük emanetin sağlam birer bekçisi olmak, boynumuzun borcudur. Şehitlerimizin ailelerinin yanındayız ve her zaman da yanında olmaya devam edeceğiz. Onlar, bizlere Şehitlerimizin Yadigârıdır.

Erzincan Barosu olarak Şehitlerimizin birinci derece yakınları ile gazilerimize ücretsiz; hukuki yardım, danışma ve avukat görevlendirmesi yapmakta olduklarını söyleyen Başkan Av. Aktürk, “Şehit Aileleri ve Gazilerimizle, yakında yemekte bir araya geleceğiz. Gönüllülük esasına dayanan ücretsiz hukuki hizmetlerimiz ile Şehit ailesi danışman avukatlık projemizin detaylarını açıklayacağız. Vatan için canlarını feda eden Şehitlerimiz, yüreğimizde sonsuza dek yaşayacaklardır. Bir ulusun kuruluş kıvılcımını yakan ve bu uğurda hiç düşünmeden canlarını ortaya koyan aziz Şehitlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum; ailelerine başsağlığı diliyorum.” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Şehit Ailelerini Koruma Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin ise; “bizleri ziyaret eden ve her türlü hukuki yardımlarla yanımızda olan Erzincan Barosu başkanı ve avukatlarına teşekkür ediyorum. Baro başkanımızdan Allah razı olsun. Bizleri ziyarete geldi. Şehit ailelerini ücretsiz avukatlık hizmetleri vermelerinden dolayı da ayrıca memnun olduk. İnşallah tekrar beraber olup şehit ailelerimize tek tek bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.” dedi.

Sondakika haber