Buyruk, Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır

Başbağlar katliamının 29.yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MÜSİAD Başkanı Ertan Buyruk, “Bu katliamla bizleri bölebileceklerini, korkutabileceklerini hayal eden PKK'lı hainler bunda çok yanıldılar” dedi.

Buyruk, Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır

Başkan Buyruk, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yürekleri dağlayan, kara bir gün 5 Temmuz 1993. Bundan 29 yıl önce Erzincan ilimizin Kemaliye Ilçesine bağlı Başbağlar Köyü'nde gerçekleştirilen menfur katliamın acısını halen yüreklerimizde taşıyoruz. 28 kişiyi köy meydanında toplayarak kurşuna dizen ve 5 kişiyi ateşe verdiği evlerde ateşe veren PKK'lı katiller. Geride 33 şehit, 30 dul kadın, 100'e yakın yetim çocuk bıraktılar.

Bu katliamla bizleri bölebileceklerini, korkutabileceklerini hayal eden PKK'lı hainler bunda çok yanıldılar. Maksatlarına ulaşabileceklerini sanan katiller, bu ülke insanının inanç sisteminden, bayrağına olan sevdasından, habersizdiler. Vatanına, milletine, devletine sadık, bayrağı için, ülkesi için canını feda edecek, tarihi kahramanlıklarla dolu milletimiz, Başbağlar katliamı gibi olayları yüreğine gömmüş, dimdik ayakta durmuş ve şehitlerinin bir damla kanını bile yerde bırakmamak için ant içmiştir. Böyle vatanına sevdalı, korkusuz, kahraman milletimiz olduğu sürece Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta 33 şehidimiz olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine sabırlar diliyoruz" dedi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri