Buyruk, 15 Temmuz’da Türkiye Yenilmedi, Millet Eğilmedi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan MÜSİAD Başkanı Ertan Buyruk, “15 Temmuz gecesi, cesaret, dirayet, kararlı ve dik duruşumuzla tarih yazdık” dedi.

Buyruk, 15 Temmuz’da Türkiye Yenilmedi, Millet Eğilmedi

Buyruk mesajında, “Hepimizin malumu olduğu üzere, 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, bu darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. 15 Temmuz’da Türkiye yenilmedi, millet eğilmedi.

Cumhurbaşkanımız ve başkomutanımızın önderliğinde başta şehitlerimiz ve gazilerimiz olmak üzere milletçe, 15 Temmuz gecesi, cesaret, dirayet, kararlı ve dik duruşumuzla tarih yazdık. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

15 Temmuz, demokrasi mücadelesini destekleyen tüm vatandaşlarımızın, hukuk devletinin, hak ve özgürlüklerin zaferidir. O gece aziz milletimiz, ülkemizin geleceğine ve kendi karar verme yetkisine sahip çıkmıştır. Ecdadımızın tarihte gösterdiği şanlı mücadele, milletimizin 15 Temmuz gecesi tüm farklılıklarını geride bırakarak tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri etrafında birleşerek yaptığı kahramanlıklar, yaşadığımız badireleri atlatmamızda ve istikbale yürüyüşümüzde bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.15 Temmuz şehidi demek elinde bayrak, gönlünde imanla tankların üzerine koşmak demek; vatan aşkına ölümü göze almak demek; bayrak için, vatan için can vermek demektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz'un yıldönümünde 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran, rahmet ve saygıyla yâd ediyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyor sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri