37 Otobüs İle Gittiler

23 Haziran Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde kaydı İstanbul'da olup oy vermek isteyen ya da tatillerini Erzincan’da geçiren seçmenler AK Parti il Başkanlığı tarafından 37 otobüs ile İstanbul'a ulaştırıldı.

37 Otobüs İle Gittiler

AK Parti Erzincan İl Başkanlığı, 23 Haziran Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırımdesteklemek için tatilini Erzincan’da geçiren ve ikametgâhı İstanbul'da olan seçmeni taşımak için yaklaşık 37 otobüs tahsis etti.

TRANSFER KOMİSYONLARI OLUŞTURDUK

AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Yüksek Seçim Kurulu tarafından İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimleri iptal edilerek seçimin yeniden yapılması kararı aldıktan sonra hız kesmeden çalışmalarda başladıklarını belirterek, "Çalışmalarımız kapsamında genel merkez teşkilat başkanlığımızın ve il başkanımızın talimatları çerçevesinde oyunu kullanmak için İstanbul’a dönmek isteyen seçmenlerimize destek olmak amacıyla seçmen transfer komisyonları oluşturduk" dedi..

İstanbul seçimlerinde oy kullanacak vatandaşların seçmen transfer komisyonlarına ulaşabilmesi amacıyla Türkiye genelinde her il için telefon ve mail adresleri belirlediklerini ifade eden Şireci  "İstanbul'da oy kullanacak seçmen hemşerilerimiz il ve ilçe başkanlıklarının yanı sıra AK Parti genel merkez iletişim merkezine ulaşarak da kayıt yaptırdılar. Erzincan ve ilçelerinden yaklaşık 37 otobüs ile seçmenlerimizi teşkilatımız aracılığı ile İstanbul'a oy kullanmaları için yolcu ettik. Bunun haricinde ise yine çalışmalarımız neticesinde yaklaşık 500 kadar seçmen vatandaşımız da kendi imkânları ile İstanbul'a gitmiş bulunmaktadır" diye konuştu.

Sondakika haber