Zabıta ekipleri hayvan pazarını denetledi

Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bayram öncesi hayvan pazarında denetlemelerini sürdürdü.

Zabıta ekipleri hayvan pazarını denetledi

Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bayram öncesi hayvan pazarında denetlemelerini sürdürdü.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından hayvan pazarında denetimlerde bulunarak pazara getirilen hayvanların il içi hareketlerinde pasaport, nakil belgesi, iller arası hareketlerinde sağlık raporları, pasaport, nakil belgeleri, küpelerinin ve hayvanların kurbana elverişli olup olmadıkları kontrol edildi. Sorunsuz bir kurban döneminin gerçekleşmesi için hayvan pazarı zabıta ekipleri tarafından titizlikle denetlenerek, vatandaşların sağlıklı bir şekilde alışveriş yapmaları için gerekli tedbirler alındı.

Denetimler hakkında bilgi veren Zabıta Müdürü Mehmet Polat; “Ekiplerimiz ile birlikte bayrama kadar denetimlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Pazarda alıcı ve satışı vatandaşlarımıza sahte para konusunda uyarılarda bulunduk. Hayvanların gerekli belgelerini kontrol ettik ve rampalarda iniş çıkışlarını rahat yapmaları için gerekli çalışmaları yaptık. Vatandaşlarımızdan, belediyemizin belirlemiş olduğu hayvan kesim yerlerini tercih etmelerini, sağlıklı bir ortamda hayvanlarını kesmelerini ve keserken de kendilerine dikkat etmelerini rica ediyoruz. Bayram şimdiden hepimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

“Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor”

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Erzincan’da canlı hayvan pazarında kurbanlıklar satılmayı beklerken, besiciler ise durgunluktan yakınıyor.

Besiciler, özenle yetiştirdikleri kurbanlıklarını kurulan pazarda satışa sunmaya başladı. Kurbanlık almak için pazara gelen vatandaşlar, hayvanların sağlık durumunu titizlikle inceledikten sonra fiyat için sıkı bir pazarlığa giriyor. Canlı hayvan pazarında satışlarda durgunluk yaşandığını belirten besiciler ise son gün yaşanacak yoğunluğu bekliyor.

Kurban pazarında, küçükbaşlar 2 bin liradan 4 bin liraya, büyükbaşlar ise 15 ila 50 bin lira arasında değişen fiyatlardan satışa sunuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri