Memur ve Memur Emeklilerine Çok Acil Seyyanen Zam Yapılmalıdır

Hak Sen Konfederasyonu Erzincan Kadınlar komisyonu Başkanı, Ayşe Nur Çankaya, TÜİK ’in açıkladığı enflasyon rakamlarının, memur ve memur emeklilerinin taleplerinin yerinde olduğunu gösterdiğini söyledi.

Memur ve Memur Emeklilerine Çok Acil Seyyanen Zam Yapılmalıdır

Çankaya yaptığı açıklamasında, “TÜİK ’e göre Mart ayında enflasyonun yüzde 61,14’e yükseldiğini ve Şubat ayı ile aradaki makasın yüzde 5.46 oranında açıldığına dikkat çeken Çankaya, enflasyonun durdurulamadığını, bunun da dar ve sabit gelirli memur ve memur emeklilerinin hayatlarını zorlaştırdığını söyledi.

TÜİK ’in açıkladığı enflasyon rakamlarına göre Mart ayında enflasyonun yüzde 5,46 arttığını, bunun da memur ve memur emeklilerinin cebinden giden para olduğuna belirten Çankaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Mart ayı enflasyonu 5,46 olarak açıklandı. Enflasyon doludizgin gidiyor ve ne yazık ki dar ve sabit gelirli kamu çalışanları ve emeklilerinin alım gücü her geçen gün azalıyor.

Mart ayında motorine yüzde 31,67, benzine ise yüzde 24,41 zam yapılırken, doğalgaza gelen yüksek zam kamu çalışanlarını önümüzdeki kış için kara kara düşündürmeye başladı. Nisan ayında sadece şekere gelen zam yüzde 30. Memur ve memur emeklileri enflasyonun altında ezilmekle kalmadı, bu pahalılık karşısında artık sadece hayatta kalabilmek için mücadele ediyor! Temel gıda maddelerini ve diğer zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelen kamu çalışanlarının ekonomik ve sosyal durumlarının çok acil olarak iyileştirilmesi gerekiyor. Bunun için enflasyonun her ay maaşla birlikte verilmesi, seyyanen zam ve refah payı ile birlikte ciddi bir iyileştirme yapılması gerekiyor. Kamu çalışanları ve emeklilerinin beklentisi bu yöndedir.” diye sözlerini tamamladı.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri