Kapasite Artırılacak

Erzincan AK Parti Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Et ve süt kurumunu ziyarete ederek kapasite artırımı hakkında açıklamalarda bulunarak. Kapasitenin arttırılması için çalışmaların devam ettiğini dile getirdiler.

Kapasite Artırılacak

Erzincan Organize Sanayi Bölgesine gerçekleştirilen ziyarete Erzincan AK Parti Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız ve beraberindekiler katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erzincan AK Parti Milletvekili Süleyman Karaman; “ katıldığımız toplantılar sonucunda tavuk satışlarında biraz azalma oldu. Bunu 2 şekilde çözüm yolu bulmaya çalıştık. Birincisi KYK’ Lara tavuk satışını arttırmak için Spor Bakanlığı ile Tarım Bakanlığının görüşmeleri devam ediyor, İkinci alternatifte satış noktalarını biraz daha arttırabilmek. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Tavuk kesimi Türkiye’de sadece Erzincan’da var. İlimiz içinde bir şan olarak görüyoruz. Bunu sadece beyaz et olarak düşünmeyelim et, yumurta, yem, civciv açışından geniş olarak düşünmek gerekiyor katkısını. Erzincan’da tavuk sektörüyle ilgili daha çok yatırım yapılması için satışları da iyi bir noktaya getirmemiz gerekiyor. Bu noktada çalışmalarımız sürüyor ve iyi bir sonuç alacağımızı da düşünüyoruz” diye konuştu.

Ardından açıklama yapan Erzincan AK Parti Milletvekili Burhan Çakır; “ Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan Et Süt Kuruluna ziyarette bulunduk. Beyaz etin kapasitesinin arttırılması ile ilgili Ankara’da Tarım Orman Bakanlığımızla birlikte görüştük. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu operasyonlardan dolayı beklemekteyiz. Ama inanıyoruz ki ilerleyen zamanlarda çalışmalarımız sonuç verecek ve kapasite artışı da yaşanacaktır” dedi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber