Öğrencilerden Şehitler İçin 40 Hatim

Erzincan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle öğrenciler tarafından Şehit Öğretmenler ve diğer tüm Şehitler için Hatim programı düzenledi.

Öğrencilerden Şehitler İçin 40 Hatim

Erzincan Cami Kebirde gerçekleştirilen program Akşam namazı ve Yatsı namazı arasında yapıldı.

Programa il milli eğitim müdür Yardımcısı Murat Demir, Din Öğretimi şube müdürü Yücel Kaplanoğlu Erzincan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Behlül Beksar, İmam Hatip Okulları müdürleri Öğretmenler ve vatandaşlar katıldılar

Akşam Namazı sonrası Erzincan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından okunan 40 adet hatmi şerifin duası alındı. Programda öğrenciler Kur’an-ı Kerim okudular. İlahi söyleyerek vatandaşlar ile birlikte tekbirler getirdiler.

Erzincan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından görevi başında şehit edilen ve ebediyete intikal etmiş öğretmenler anısına okunan Hatmi şerif sonrasında alınan Hatim Duası ile program sona erdi.

Program ile ilgili olarak bilgi veren Erzincan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürü Behlül Beksar, Çocuklarımız hocalarıyla birlikte şehitlerimiz için 40 adet Hatmi Şerif okumuşlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu bizim birliğimizin göstergesi. Milletimiz birlik ve beraberlik içinde oldukların belirterek Hatimlerimiz Allah Kabul etsin inşallah” dedi.

Gerçekleştirilen program sonrasında Vatandaşlar yapılan programı çok beğendiklerini belirterek Öğrencilere teşekkür ederken Tüm Şehitlerimize de Allah Rahmet eylesin dediler.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber