Kış okulu kursları başladı

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de "bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar Erzincan il genelinde de açıldı.

Kış okulu kursları başladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in talimatıyla ilk kez geçen yıl yaz tatilinde açılan "yaz okulları", velilerden gelen yoğun talep üzerine Bakanlığımız, 2 haftalık yarıyıl tatilinde de yaz okulu kapsamını genişleterek bu yıl ilk kez "kış" döneminde de uygulanacak ücretsiz kurslar açmıştır. Kış kursları 21 Ocak'ta başlayacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün bu kapsamda açılan kursları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Şehit Astsubay Tamer Meriç Ortaokulunda açılan kurslarda incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Gün; yarıyıl tatili matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği sevdirerek günlük yaşam becerileriyle ilişkilendirilmesini sağlamak, verileri okuyarak analitik düşünmeye sevk etmek, İngilizce dil öğretiminde konuşma ve etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla İngilizce ve Matematik derslerinden çerçeve programlar hazırlandığını, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel eğitim kurumlarının 4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12’nci sınıflarında öğrenim gören istekli öğrencilere yönelik oluşturulan gruplar şeklinde kursların Erzincan ilimizde de açıldığını, Erzincan genelinde; 4. Sınıf seviyesinde 310 öğrenci, 5 ve 6. Sınıf seviyelerinde 359 öğrenci, 7 ve 8. Sınıflar seviyesinde 267 öğrenci, 9 ve 10. Sınıflar seviyesinde 248 öğrenci, 11 ve 12. Sınıflar seviyesinde 82 öğrenci olmak üzere toplamda bin 266 öğrencinin aktif olarak açılan kış dönemi kurslarına devam ettiğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Matematik ve İngilizce derslerinde açılan kurslarda, 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrencilerin bu kursların her ikisine de başvurabileceğini öğrencilerin bir dersten günlük 2, haftada 10, toplam 20 saatlik programlara katılabileceğini, iki kursa katılan öğrencinin, iki haftada toplam 40 saat ders alabileceğini belitti.

Milli Eğitim Bakanlığımızın Matematik dersleri için "Matematik ile Eğlenceli Kış", İngilizce dersleri için "WinterFunwith English" olmak üzere dijital ortamdaki 2 yeni dergi, ayrıca ilköğretim düzeyinde öğrencilerin hem matematik hem de İngilizce kurslarında çok yönlü gelişimlerinin sağlanması amacıyla videolar ve etkileşimli içerikler hazırlandığını belirten Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Bilim ve Sanat Merkezleri’nde de (BİLSEM) çeşitli alanlarda “Kış kursları” kapsamında kurslar açıldığını belirtti..

Bir öğrencinin, en fazla iki farklı atölye veya ders grubundan BİLSEM kurslarına devam edebildiğini, haftalık 16, toplam 32 saat atölyelere katılabileceğini belirtti.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri