Erzincan’da Matematik seferberliği

Matematik Seferberliği Kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi işbirliği ile panel düzenlendi.

Erzincan’da Matematik seferberliği

Millî Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve Üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem öğrenimini kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği Erzincan’da yoğun bir şekilde uygulamaya alındı.

İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, EBYÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Alper Kaşkaya, Prof. Dr. Mehmet Bekdemir, Prof. Dr. Fatih Baş, Dr. Zeynep Çakmak Gürel ve Erzincan ilinde 5. sınıfların matematik derslerine giren matematik öğretmenlerinin dâhil olduğu panelde beceri temelli problem çözme etkinlikleri ele alındı.

Panel açılışında konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal; matematik seferberliği kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili olarak özellikle temel eğitimdeki öğrencilere yönelik olarak oyun temelli kurgulanması matematiğin daha somut daha sağlıklı ve daha kalıcı olmasını sağladığını belirtti. Matematiğin hayatın her alanında var olduğunu ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin okullarımızda öğretmenlerimizin de üniversitede çalışmaları için bir fırsat oluşturduğunu "Anadolu'da Bir Dünya Üniversitesi" kimliğine uygun bir çalışma gerçekleştirildiğinden dolayı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörlüğüne ve akademisyenlerine verimli çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.

EBYÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Alper Kaşkaya panelde yaptığı konuşmada Üniversite ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki işbirliğini arttırma çabasında olduklarını projenin üniversite ile öğretmenlerimiz arasında yakından çalışma fırsatı barındırdığını ifade etti.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri