Erzincan’da 45 bin 166 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Erzincan’da okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 45 bin 166 öğrenci, 2022-2023 eğitim öğretim yılını tamamlayan öğrenciler, karnelerini aldı.

Erzincan’da 45 bin 166 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Öğrenci velilerinin katıldığı karne törenleri kendi okullarında gerçekleştirilirken yıl içerisinde farklı alanlarda derece yapan öğrencilere de belge ve ödülleri verildi.

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci bugün karne heyecanı yaşadı. Karnelerini alan öğrencilerin 3 aylık yaz tatilleri de başlamış oldu. Erzincan İMKB Müşir Zeki Paşa ortaokulunda öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Öğrenciler karnelerini öğretmenlerinin ve okul idaresinin elinden aldı. 

8. sınıflar adına okul birincisi Fatma Zehra Malatyalıoğlu’nun yaş kütüğüne plaketi çakmasının ardından dönem içerisinde farklı alanlarda derece yapan sınıf ve öğrencilere okul idaresi tarafından ödülleri verildi. 

Okulu birincilik ile bitiren 8. Sınıf öğrencisi Fatma Zehra Malatyalıoğlu’nun velisi Yakup Malatyalıoğlu’nun kızının başarısından dolayı gurur duyduğunu tüm öğrenci velilerinin de bu gururu yaşama heyecanına ortak olmalarını istedi. Kızının ve tüm mezun olan öğrencilerin eğitim hayatlarında başarılar temennisinde bulundu.

Kızının karne heyecanını yaşayan bir başka veli Ergin Başsoy, "Veliler olarak çok mutluyuz, çok heyecanlıyız. Kızım Öğretmenleri, arkadaşlarıyla çok güzel bir eğitim dönemi geçirdi. İnşallah önümüzdeki seneler daha da güzel vakit geçireceğiz, daha güzel etkinliklerde bulunacağız. Çok güzel çok keyifli bir yıldı. Öğretmenlerine okul idaresine çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2023, 15:46

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri