Polisten kurban pazarında sahte para uyarısı

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Erzincan’da kurulan canlı hayvan pazarında İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kurban pazarında gezerek esnaf ve vatandaşları sahte para ile çeşitli dolandırıcılık yöntemleri hakkında uyardı.

Polisten kurban pazarında sahte para uyarısı

Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kurban satıcılarını sahte para dolandırıcılığına karşı uyardı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) görevlileri yaklaşan kurban bayramı öncesi Kemah yolu üzerinde bulunan Erzincan Belediyesine ait kurban pazarında hayvan yetiştiricileri ile kurbanlık almak isteyen vatandaşları sahteciliğe karşı broşür dağıtarak uyardı. Özellikle sahte para, tırnakçılık, kurban hırsızlığı, yankesicilik ve dolandırıcılık konularına dikkat çeken polis ekipleri, ayrıca şüphelendikleri araçların plakalarını almaları, ücretini almadan hayvanları teslim etmemeleri gibi uyarılarda bulundular. 

Şüpheli durumlarla karşılaşıldığında 112 Acil Çağrı Merkezi'nden bilgi verilmesini isteyen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri sahte paranın gerçeğinden ayırt edilmesini kolaylaştıran pratik önerileri besicilere aktardı. 

Pazarda kurbanlık satışı yapan Doğukan Yıldırım yapılan uygulamadan memnun olduğunu belirterek, İl Emniyet Müdürlüğümüz ekipleri burada bizleri hem bilgilendirdi, hem de broşür dağıttılar. Burada satışlar peşin olduğu için sahte para ile karşılaşma ihtimallerimiz oluyor. Bu yüzden bizler bilgilendirmede bulunan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerine teşekkür ederim” dedi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri