Jandarmadan Kaçak Sigara Operasyonu

Erzincan Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler müdürlüğünden yapılan açıklama da; "Erzincan İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, 1.420 paket gümrük kaçağı bandrolsüz sigara ile 12.000 çift gümrük kaçağı bayan çorabı ele geçirilmiştir" denildi.

Jandarmadan Kaçak Sigara Operasyonu

Yapılan açıklamada; "Erzincan İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 03-06 Şubat 2020 tarihleri arasında Kaçakçılıkla Mücadele kapsamında Tercan İlçesi D-100 karayolu üzerinde bulunan Mercan Yol Kontrol ve Arama Noktasında kontrol ve arama faaliyeti düzenlenmiştir.

03-06 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen faaliyetlerde Erzurum ili istikametinden gelen 3 farklı yabancı plakalı araçta yapılan aramada toplam 1.420 paket gümrük kaçağı bandrolsüz sigara ve piyasa değeri 60.000 TL olan 12.000 çift gümrük kaçağı bayan çorabı ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen kaçak malzemeler ile ilgili olaya karıştığı tespit edilen 4 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem yapılmıştır.

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği, kamu düzeninin sağlanması amacıyla ilimizde kaçakçılık olaylarının önlenmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir" denildi.

Sondakika haber