Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Aydoğdu; başarı elde etmek için gireceğiniz sınavda hepinize yürekten başarılar diliyorum

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamasında LGS sınavına girecek öğrencilere başarı dileklerinde bulunarak, “Başarı elde etmek için gireceğiniz sınavda hepinize yürekten başarılar diliyorum” dedi.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu,

Vali Aydoğdu yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Güzel kalpli, sevgi yüklü evlatlarımız. Yarın LGS sınavı var. Biliyorum oldukça heyecanlısınız. Size emek veren aileleriniz ise beklenti içerisinde. Samimi kalpler, sizler elinizden geleni yaptınız; şimdi son bir heyecan ile odaklanıp emeklerinizi sınav kağıdına yansıtma zamanı. Unutmayın; sınavlar ne bir başlangıç ne de bir sondur. Sistemin içerisinde ve yaşamınızda birer virgüldür. Unutmayın; başarının sırrı tutkulu olmakla başlıyor. Öğrenmek için her fırsatı değerlendirenler en tutkulu olanlarımızdır. Öğrenmeye karşı merak ve tutkunuzu hep zinde tutun. Bu sizi hayatta mutlu bireyler haline getirecektir. Mutluluk başarıyı da içinde saklar.

Unutmayın; sonuç ne olursa olsun biz sizi aldığınız sonuçlara göre değil hayatımızda olduğunuz için seviyoruz. Her birinize ayrı ayrı değer veriyoruz. Sınavlarda başarı elde edindiniz diye değil meraklı ve tutkulu bir insan olun diye sizi yaşama hazırlıyoruz. Unutmayın; sınavlarda elde ettiğiniz sonuçlar sizlerin yerini gözümüzde değiştirmiyor. Sizlerin çaba ve emeğini görmek sonuçlardan çok daha fazla bizi mutlu ediyor. Değerli ailelerimiz; Çocuklarımız bugüne kadar ellerinden geleni yaptılar. Yarın sınava girecekler ve sonuç almak için verdikleri çabayı sınava yansıtacaklar. Çocuklarımızın başarı göstermesi elbette önemli; ama sınavların sonuçları sadece çocuklarımıza ait değildir. Anne ve baba olarak çocuğumuzun tutkulu bir öğrenme meraklısı olması için ne kadar çaba gösterdiğimizi yarın bir kez daha göreceğiz.

Sonuç ne olursa olsun daha iyisi için neler yapmamız gerektiğini düşünmek zorundayız. Mesela, bir anne ve baba olarak kitap okuma alışkanlığımız olmadan, çocuğumuzun önünde tek bir sayfa bile kitap okumadan sürekli olarak çocuktan kitap okumasını beklemek bir şeyleri eksik yaptığımızın göstergesidir. Mesela, çocuğumuza sürekli olarak ders çalış demek ve bu söylemle çocuğu bunaltmak yerine çocuğun ders çalışırken ki öğrendiklerini görmeye çalışmak ve öğrendiklerini ne kadar kazanıma dönüştürdüğünü anlamaya çalışmak asıl başarının kendisidir.

Sonuç olarak güzel kalpli evlatlarımız. Başarı elde etmek için gireceğiniz sınavda hepinize yürekten başarılar diliyorum. Asıl başarı ise çocuklarımızın varlığı ve sevgiyle mutlu olmalarıdır. Bu durum bütün istatiksel verilerden üstündür, değerlidir. Öğrenmeye karşı merak ve tutkuyla kalın” ifadelerine yer verdi.