Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sarıgül, İliç TBMM araştırma komisyonunun 6. toplantısını değerlendirdi

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül İliç’te meydana gelen maden faciasını araştırmak üzere kurulan meclis araştırma komisyonunun 6. toplantısını değerlendirdi.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa

Milletvekili Sarıgül 3 bakanlıkça yapılan denetimlerinde bir koordinasyon sıkıntısı izlenimi aldığını ifade etti.

MECLİSİN DENETİM YETKİSİNİ KULLANMASI KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEMELİDİR

Komisyonumuz 18 Nisan’da çalışmalara başladı. Madenle ilgili üç bakanlığı AFAD ve DSİ yetkililerini dinledik. Erzincan ve İliç’te iki günlük çalışma yaptık. Valilikte brifing aldık. Toprağın kaydığı bölgede ve maden ocağında yetkilileri dinledik. Madencilerimiz ve ailelerini ziyaret ettik. Bugün 6. toplantımızı yapacağız. İTÜ’den hocalarımızı dinleyeceğiz.

Benim şu ana kadar aldığım izlenim 3 bakanlığın yaptığı denetimlerin koordinasyonunda bir sıkıntı olduğunu gösteriyor. Bunu Sayın Enerji Bakanı da bakanlık yetkilileri de söylediler. Madeni işleten şirketin üst yönetiminde bir sorun olduğu da anlaşılıyor. Çalışmalar devam ettikçe daha kapsamlı bir değerlendirme yapma imkânı doğacak. Meclisimiz denetim yetkisini kullanmak suretiyle bu meseleye sahip çıkmıştır. Meclisin denetim yetkisini kullanması kimseyi rahatsız etmemelidir.

 KOMİSYONUMUZTOPLANTILAR YAPAN, RAPOR YAZAN BİR KOMİSYON OLARAK KALMAMALIDIR

Büyük bir hassasiyetle, özenle ve şeffaf bir biçimde çalışarak kamuoyu vicdanını rahatlatacak ve sonuca gidecek bir rapor hazırlamamız lazım” dedi.