Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri il yürütme komisyon toplantısı yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik

İl Millî Eğitim Müdür Vekili Murat Demir başkanlığında İl Milli Eğitim müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürü Fikret Ayaz ve komisyon üyelerinin katıldı.
İl Millî Eğitim Müdür Vekili Murat Demir, toplantının açılış konuşmasında eğitim-öğretim kalite ve standartlarının daha da yükselmesi ve il olarak hedeflerimize ulaşmamız için rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin önemine vurgu yaparak bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi.
2022-2023 eğitim öğretim yılında ilimizde rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde yapılan çalışmalar, psikososyal müdahale hizmetleri, mesleki rehberlik faaliyetleri, rehberlik alanında uygulanan çalışmalar, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıkların önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar, özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinin yürütülmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar, yerel hedeflerin gerçekleştirilme oranları, eğitim kurumlarının rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda aile, öğrenci, öğretmen, yönetici ve diğer kamu personeline yönelik yürütülen etkinliklerin değerlendirilmesi konuları ele alındı. 
Yıl içerisinde yapılan rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin değerlendirilmesi ile toplantı son buldu.