Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Polisten kurban pazarında sahte para uyarısı

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Erzincan’da kurulan canlı hayvan pazarında İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube müdürlüğü ekipleri kurban pazarında gezerek esnaf ve vatandaşları sahte para ile çeşitli dolandırıcılık yöntemleri hakkında uyardı.

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla

Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube müdürlüğü ekipleri kurban satıcılarını sahte para dolandırıcılığına karşı uyardı.

Toplum Destekli Polislik Şube müdürlüğü ekipleri (TDP) görevlileri yaklaşan kurban bayramı öncesi Kemah yolu üzerinde bulunan Erzincan Belediyesine ait kurban pazarında hayvan yetiştiricileri ile kurbanlık almak isteyen vatandaşları sahteciliğe karşı broşür dağıtarak uyardı. Özellikle sahte para, tırnakçılık, kurban hırsızlığı, yankesicilik ve dolandırıcılık konularına dikkat çeken polis ekipleri, ayrıca şüphelendikleri araçların plakalarını almaları, ücretini almadan hayvanları teslim etmemeleri gibi uyarılarda bulundular.

Şüpheli durumlarla karşılaşıldığında 112 Acil Çağrı Merkezi’nden bilgi verilmesini isteyen Toplum Destekli Polislik Şube müdürlüğü ekipleri sahte paranın gerçeğinden ayırt edilmesini kolaylaştıran pratik önerileri besicilere aktardı.

Pazarda kurbanlık satışı yapan Doğukan Yıldırım yapılan uygulamadan memnun olduğunu belirterek, İl Emniyet Müdürlüğümüz ekipleri burada bizleri hem bilgilendirdi, hem de broşür dağıttılar. Burada satışlar peşin olduğu için sahte para ile karşılaşma ihtimallerimiz oluyor. Bu yüzden bizler bilgilendirmede bulunan Toplum Destekli Polislik Şube müdürlüğü ekiplerine teşekkür ederim” dedi.

Kurban pazarında kurban alımı için gezen vatandaşlarda uygulamadan memnuniyetlerini ifade ederek İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ettiler.