Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karakelle; “Bayramlar gönül kazanma seferidir”

26 dönem Erzincan Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi Erdem ve Etik Kurulu üyesi Sebahattin Karakelle, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Milli duyguların, inançların, örf ve adetlerin en üst düzeyde yaşandığı, bir kurban bayramını daha idrak ediyoruz dedi.

26 dönem Erzincan Milletvekili

Karakelle Mesajın da; “Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Bayramlar aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliğidir.

Bayramlarımız bizlerin mutlu olduğu, özelikle çocukların sevindirildiği, akraba ve komşuların gözetildiği, misafirlerin ağırlanıp, hastaların ziyaret edildiği, kısaca milli ve manevi değerlerimizin yaşatıldığı, müstesna günlerimizdir. Hâk Teâlâ’nın, inanan kullarına ziyafet günleri olan bayramlarda, yakın çevremizden başlayarak, herkese ulaşmayı, dertleriyle dertlenmeyi kendimize ilke edinmemiz gerektiğine inanıyorum.

Yüce dinimiz İslam’ın bize emrettiği barış ve sevgi; birlik, beraberlik, paylaşma ile gerçekleşecektir. Dünyadaki bütün güzellikler barış ile barış dili ile mümkündür. Tarihteki yaşanmış acıların hesabını biri birimize sormadan, “gelecek nesiller için neler yapabilirizi tartışmamız gereklidir. Geleneklerimiz de, yüce dinimizde bunu emretmektedir. Kendi ülkemizde ki farklılıklarımız 86 milyon insanımızın zenginlikleridir. Bu zenginlikler birlik ve beraberliğimiz için bir vesile, bir hareket noktası olmalıdır. Bayramlarımız bunlar için en güzel zaman dilimidir. En büyük dileğim, bütün huzur ve barışın egemen olduğu, yokluğun ve yoksulluğun olmadığı, insanlara büyük acıları yaşatan iç çatışmalar ve savaşların geride kaldığı, huzurlu bir dünya özlemiyle nice bayramlar kutlayalım.

Bu bayramın da 86 milyon insanımızın birlik ve beraberliğine vesile olmasını, kardeşlik ikliminin tüm gönül coğrafyamızı kaplamasını, bütün dünyadaki mazlum milletlerin kurtuluşuna ve özellikle Gazze’de akan kanın durmasına vesile olmasını temenni ediyor, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.