Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan’da 2 bin 228 öğrenci LGS’ de ter döktü

Yurt genelinde olduğu gibi Erzincan’da da LGS sınav heyecanı yaşandı. Erzincan’da merkez ve 8 ilçe ile birlikte toplam 2 bin 228 öğrenci istedikleri okulu kazanabilmek için ter döktü.

Yurt genelinde olduğu gibi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB( 8’nci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınav yapıldı.

Sabahın erken saatlerinde aileleri ile birlikte sınava girecekleri okula gelen öğrenciler sınavda ter dökerken aileleri de okul bahçelerinde çocukları için dua ettiler.

İki oturumdan oluşan sınavın birinci oturumu 9:30 da başladı. Sınavın ilk oturumunda sözel alanlardan sorular soruldu. Öğrencilere Türkçe, TC. İnkılâp tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorularak 75 dakika süre verildi.

İkinci oturumda ise matematik ve Fen bilimleri derslerinden 40 soru soruldu ve 80 dakika süre verildi. Öğrencilere iki oturum arasında 45 dakika süre verilerek ihtiyaçları giderildi.

Öğrencilerini sınava getiren veliler; Çocuklarından daha fazla heyecanlı olduklarını belirterek, Erkenden geldik. Burada çocuklarımızın sınavdan çıkışlarını bekliyoruz. İnşallah 1 yıldır verdikleri emeklerinin karşılığını alırlar” dediler.