Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan’da 100. Yıl Cumhuriyet Bayram’ı provasında ilkler yaşandı

Erzincan Ordu Caddesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yılı dolayısıyla tören provası yapıldı. Ordu Caddesinde sabah saatlerine prova bitimine kadar bazı yollar da trafiğe kapatıldı.

Erzincan Ordu Caddesinde 29

Erzincan’da 29 Ekim günü kutlanacak olan Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü kutlanmaları için tören provaları yapıldı. İlklerin yaşandığı Provayı izleyen vatandaşlar sunulan gösterileri alkışlarla izleyerek askerlere destek verdi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü kutlanmaları için tören provaları yapıldı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Erzincan’da da Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü kutlanmaları için tören provaları düzenlendi. Ordu caddesi üzerinde gerçekleştirilen provalar öncesi sabah saatlerinden itibaren tüm cadde trafiğe kapatıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yılının yaklaşması dolayısıyla Erzincan’da Ordu Caddesi üzerinde sabah erken saatlerde 3. Ordu Komutanlığı birlikleri ile ilk kez provalara katılan Erzincan Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât, Çevik Kuvvet, trafik ekipleri ile okul öğrencileri bayram provası yaptılar.

Erzincan Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı birliklerinin yapmış oldukları silahlı gösteri ve yürüyüş, protokol ve provayı takip eden vatandaşlar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Tören provaları gerçeğini aratmazken her zaman olduğu gibi yine daha çok askeri birlikler dikkat çekti. Tören sırasında 29 Ekim günü yapılacak törenlerde herhangi bir aksaklığa neden olmamak için hazırlıklar yeniden gözden geçirildi. Yoğun güvenlik önleminin alındığı provada askeri birliklerin geçişi sırasında alınan güvenlik önlemleri dikkatlerden kaçmadı.