Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EBYÜ Diş Hekimliği Fakültesi ikinci mezunlarını verdi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi son sınıf öğrencilerinin 2023-2024 eğitim dönemi mezuniyet töreni, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Öğrenciler, mezuniyet coşkusu yaşadı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ikinci mezunlarını verdi. 2018 yılında ilk öğrencilerini alan Diş Hekimliği Fakültesi 2024 yılı dönem sonunda 76 yeni ikinci dönem mezunlarını verdi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından 2023-2024 Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Diş Hekimliği Fakültesi mezuniyet törenine Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Halil Odabaş, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan İl Emniyet Emniyet Müdürü Kenan Kurt, EBYÜ üst yönetimi, Fakülte dekanları, öğretim elemanları ve öğrenci aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından müzik dinletisi ile başlayan programda ilk olarak fakülte birincisi Diş Hekimi Ayşenur Demir, konuşmasını yaptı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin mezunu olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren fakülte birincisi Diş Hekimi Ayşenur Demir, asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşları andı ve Diş Hekimliği Fakültesinin kurulmasında ve gelişmesinde emeği geçen EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’e teşekkürlerini iletti. Beş yıllık eğitim sürecinde kendilerine her türlü imkânı sağlayan hocalarına şükranlarını sunan fakülte birincisi Diş Hekimi Ayşenur Demir, ailelere ve öğrenci arkadaşlarına teşekkürlerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertunç Dayı “İkinci mezunlarımızı vermenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bizlerde en az sizler kadar heyecanlı ve mutluyuz” dedi. Daha sonra öğrencilere seslenen Dekan Dayı “Bir sağlık neferi olmak, insanların yaşamına dokunarak onların mutluluğuna katkı sağlamak her takdirin üzerindedir. Bu kutsal görevinizin ne denli önemli olduğunu unutmadan her zaman motivasyonunuzu diri tutun” dedi. Son olarak Diş Hekimliği Fakültesinin mezunlarını ve aileleri tebrik eden Dekan Dayı, öğrencilere bundan sonraki meslek hayatlarında başarılar diledi.
Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, sağlık alanında hizmet veren biri olarak EBYÜ Diş Hekimliği Fakültesinin ikinci mezunların vermesinden duyduğu gururu ve mutluluğu dile getirerek konuşmasına başladı. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Akın Levent “Mesleğinizin sizlere kattığı değeri sadece hekimlik yaparak değil aynı zamanda akademi camiası başta olmak üzere diğer alanlarda da yaşatmanızı istiyorum” dedi. Konuşmasında Diş Hekimliği ilk mezunlarının DUS sınav başarılarına da dikkat çeken Rektör Levent, yen mezun öğrencilerimizin de aynı başarıyı göstereceği inancının tam dolduğunu belirtti. Son olarak Rektörümüz ailelerin öğrencilerimizin başarısında önemli bir payı olduğuna değinerek tüm mezun öğrencileri ve aileleri ile tüm akademisyenleri tebrik etti.

Protokol konuşmalarının ardından Doçent unvanı alan fakülte öğretim üyelerinde cübbe giyme töreni yapıldı. Daha sonra dönem birincisi Diş Hekimi Ayşenur Demir’in mezuniyet kütüğüne isim plaketi çakmasının ardından başarı belgesi ve plaket takdimi yapıldı. Dönem ikinci ve üçüncüsü ile Diş Hekimliği 2023-2024 mezunlarına başarı belgelerinin verilmesinin ardından yemin töreni düzenlendi. Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni, kep atması ile sona erdi.