Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EBYÜ’ de yılsonu sergisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Bölümü ve İç Mekân Tasarımı bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan yılsonu sergisinin açılışı yapıldı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre Merkezi’nde düzenlenen sergide, Moda Tasarımı ve İç Mekân Tasarımı öğrencilerinin hazırladığı yaklaşık 100 eser yer aldı. Sergide yer alan eserlerin 40’ı İç Mekân Tasarımı, 60’ı ise Moda Tasarımı bölüm öğrencileri hazırladı.

Serginin açılışını yapan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent sergilenen eserlerin tamamının öğrencilere ait olduğunu belirterek tüm öğrencileri ortaya çıkardıkları bu güzel eserlerden dolayı tebrik etti.

Açılış sonrası sergiyi gezen Rektör Levent ve katılımcılar öğretim görevlileri ve öğrencilerden bilgi aldılar. Sergi katılımcıların büyük beğenisini aldı.

Sergi ile ilgili bilgi veren Öğretim Görevlisi Öznur Silahşör, “Meslek Yüksekokulu tasarım bölümümüzün yılsonu sergisinde bir aradayız. Hem Moda Tasarımı Bölümü hem de İç Mekân Tasarımı öğrencilerimiz, bir sene boyunca hazırlamış oldukları çalışmaları yılsonu sergisi olarak hem diğer öğrenci arkadaşlarımızla hem de Erzincan halkıyla bir araya getiriyoruz. Sergimiz iki gün sürecek. Sergimizde 100’e aşkın eser bulunmakta. Geleneksel Türk mimarisine ait plan ölçeğinde yapılmış maketler ve Moda Bölümümüzün hazırlamış olduğu kıyafetler, tablolarla siz değerli ziyaretçilerimizle buluşturuyoruz” dedi.

İki gün boyunca ziyaretçilere açık olacak olan sergi, sanatseverlere eşsiz bir deneyim sunacak.