Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayramlaşma programına katılan Yıldırım, İliç maden şehitlerini andı, hedef 2053’e dikkat çekti

Erzincan’da bayramlaşma programına katılan Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Son Başbakan’ı Binali Yıldırım, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önümüzdeki dönemde ülkemizin 2053 hedeflerine yönelik yeni projeler, yeni eserler Ülkemize kazandırılmaya devam edecek. Erzincan’da bundan elbette ki nasibini alacak” dedi.

Erzincan’da bayramlaşma programına katılan

Erzincan’da Erzincan Valiliğince Arife günü düzenlenen Bayramlaşma törenine katılan son Başbakan Binali Yıldırım, İliç maden şehitlerini andı, hedef 2053’e dikkat çekti.

Erzincan’da Kurban Bayramı arifesinde bayramlaşma töreni düzenledi. Valilik binası önünde düzenlenen törene Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Son Başbakan’ı Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 3. Ordu Komutanı Korg. Veli Tarakcı, Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Mustafa Sarıgül, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun,  siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, vatandaşlar ve davetliler katıldı.

Erzincan Valiliği önünde düzenlenen bayramlaşma programında kısa bir konuşma yapan Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, tüm İslam Âleminin Kurban bayramını kutladı.

ONLAR BİR MADEN ŞEHİDİ

Ardından konuşmasını yapan Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Son Başbakan’ı Binali Yıldırım; “Erzincan Tek Yürek, Erzincan zaten sevginin, hoşgörünün, kardeşliğin şehri. Biliyorsunuz on üç Şubat’ta kurtuluş yıl dönümünde acı bir hatıra, acı bir olay yaşandı dokuz canımızı toprağa verdik. Olağanüstü, insanüstü bir gayretle yapılan çalışmalar sonunda elhamdülillah toprak altında hiç bedelimiz kalmadı. Bu acıyı hafifletmek için, gecesini gündüzüne katarak, gayret eden bütün görevlilere İliç halkına bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum Onlar bir maden şehidi. Şehit kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır başsağlığı diliyorum.

ETRAFIMIZDA SICAK OLAYLAR OLMAYA DEVAM EDİYOR

Yazın ortasındayız. Çok güzel günler ve sıcak günler bizimle beraber etrafımızda da yine sıcak olaylar olmaya devam ediyor. Elhamdülillah kuzeyimizde, güneyimizde uzun süreden beri devam eden savaşlar, kargaşa içinde ülkemizi, milletimizi terörden, her türlü beladan, veli olarak, huzur içinde yaşaması için silahlı kuvvetlerimiz hudut boylarında, jandarmamız, polisimiz, korucularımız büyük bir fedakarlıkla, büyük bir gayretle çalışıyorlar. Rabbim onların da yar ve yardımcısı olsun.

Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önümüzdeki dönemde ülkemizin 2053 hedeflerine yönelik yeni projeler, yeni eserler Ülkemize kazandırılmaya devam edecek. Erzincan’da bundan elbette ki nasibini alacak. Türkiye genelinde elhamdülillah Erzincan her bakımdan kamu hizmetlerinde hep ön sıralarda oldu böyle olmaya da devam edecek. Yeni bir dönemdeyiz, yeni bir heyecana sahibiz. Milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, valiliğimizin koordinasyonunda şehrimize, ilçelerimize, köylerimize çok güzel işler çok güzel hizmetleri kazandırmaya devam edeceğiz”

Bayramın Sağlık içinde, huzur içinde sevdiklerimizle, akraba ve dostlarımızla en güzel şekilde geçmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Bayramlar yakınlaşmaktır. Bayramlar kucaklaşmadır, Bayramlar birlik ve beraberliği en yükseğe çıkarmaktır. Dargınlıkların sona ermesi ve kucaklaşma günleridir. Bu vesileyle aranızda geçmişte öyle veya böyle kırgınlıklar oluşmuşsa bugünü de bu mübarek günlerde vesile bilerek bu kırgınlıkları da son verelim ve inşallah nice nice bayramlarda yine hep beraber bir araya gelmeyi Rabbim nasip etsin” dedi.

Bayramlaşma programı katılımcılara verilen ikramların ardından sona erdi.