Kayakta Derece Yapanlar Madalyalarını Aldı

Türkiye Kayak Federasyonu 2019-2020 sezonu Alp disiplini Alp Kayak Ligi U18 ve Büyükler Alp Disiplini yarışmaları Erzincan Ergan kayak merkezinde yapıldı. Yarışmalarda derece yapan sporculara madalyaları verildi.

Kayakta Derece Yapanlar Madalyalarını Aldı

Erzincan Ergan Kayak merkezinde İki gün süren Türkiye Kayak Federasyonu 2019-2020 sezonu Alp disiplini Alp Kayak Ligi U18 ve Büyükler Alp Disiplini yarışmalarında derece yapan sporcular il protokolünün de katılımı ile madalyalarını aldılar.

22 İlden 135 sporcunun katılımı ile  gerçekleştirilen 2019-2020 sezonu Alp disiplini Alp Kayak Ligi U18 ve Büyükler Alp Disiplini yarışmalarında derece yapan sporculara Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Akın Çiçek, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma komutanı J. Kd. Albay Halil Altınbaş, Erzincan İl genel meçlisi Başkanı Bekir Yıldız, Türkiye Kayak Federasyonu başkanı Ali Oto, yarışmalara katılan sporcular, Antrenörler ve davetliler katıldı.

Erzincan'da olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Oto, daha sonrada Erzincan'da kayak müsabakalarının devam edeceğini söyledi.

Erzincan Belediye Başkanı Aksun, ise konuşmasında şunlara yer verdi: "Erzincan'ı, Ergan Dağı Kayak Merkezi'ni tanıtma noktasında bu organizasyonun burada düzenlenmesi bize güç vermiştir. Allah nasip ederse bundan sonra birçok etkinliği burada düzenlenmesi diliyoru” dedi.

AK Parti Erzincan Milletvekili Karaman, Ergan Dağı Kayak Merkezi'nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek " Yarışmalar için Kayak Federasyonu'nun Erzincan'ı seçmesinin kayak merkezinin özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu yarışmaları burada düzenlediği için Federasyon Başkanı Ali Oto Bey ve yönetimine teşekkür ediyoruz."

Son olarak konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş" iki gün boyunca sporcularımız yarıştı kısa slalomda uzun slalomda dereceye girenler bir üst kategoriye yükseldiler ben geçtiğimiz yıl uluslararası kayak federasyonunun pistimizin tescillemesiyle artık  uluslararası yarışmalarında yapılabileceği piste kavuşmuş olduk kayak federasyon başkanımıza teşekkür ediyorum yeni pistler açıldı yeni teksi alanları oluşturuldu dağın yukarısına doğru çıkıp nelerin değiştiğini ben kayak severlere bırakıyorum, çocuklarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber