banner35

Muhteşem Türkiye Çağını Başlatacağız

Erzincan’ da yapılanmasını tamamlayan Millet Partisi İl Başkanlığı il teşkilatı basın mensuplarıyla bir araya geldi. İl Başkanı Miraç Dengiz, muhteşem Türkiye çağını başlatacağız dedi.

Muhteşem Türkiye Çağını Başlatacağız

Erzincan’da Özel bir restoran da il teşkilatıyla bir araya gelen parti yönetimi yapacakları değişimi anlatarak katılımcılara bilgi verdi.

Açılış konuşmasını yapan Millet Partisi Erzincan İl Başkanı Miraç Dengiz; “ muhteşem Türkiye çağını başlatacağız inanıyorum ki bu millet zekidir, Çalışkan, fedakârdır. Hak hukuk adalet bağımsız yargı demokrasi kardeşlik içerisinde kucaklayarak milli mutabakat çerçevesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden yönetilen bir millet iktidarıyla cehalet fakirlik geri kalmışlık hukuksuzluk güvensizlik mutluluk ve barış sağlamak. Türk milletini ve Türk devletinin Dünya millet ve Devletleri devletlerin Saygın bir üyesi yer haline getireceğiz bir insan hak ve hürriyete dayalı hukuk devleti iki önündeki engellerin kalktığı demokrasi 3 din düşmanlığı din istismarlını bittiği laiktir. Fakirlik cesaretsizlik herkesin sosyal Adalet şemsiyesinden aldığı Kerim devlet 5 ilim Hikmet hikmetle donatılan sorun üretmeyen çözüm üreten Bilge devlet Bilge toplumu, büyüyen gelişen zengin mutlu insanların yeni Barış medeniyeti İslam Rönesans’ını yöneten muhteşem Türkiye projesidir” dedi.

Toplantıya katılım sağlayan Millet Partisi İstanbul Şişli İlçe Başkanı Özcan Yay çalışmalar ile ilgili olarak yaptığı konuşmasında; “yaklaşık bir yıl önce Erzincan'da daha önceden millet Parti Teşkilatı vardı. Islahatçı Demokrasi Partisi olarak fakat bu bir şekilde Fesih oldu. Yeni çıkan kanunlarla kanunlar da siyasi partiler kanunlarıyla fesih oldu yeniden millet Partisi'nin Erzincan'da teşkilatlanması için bir çalışma başlattık. Belki hatırlayanlarınız vardır Bundan 1 yıl kadar önce bir otelde bir toplantı yaptık. Bu toplantıya da buradaki arkadaşlarımın bazıları katılmışlardı. Şükürler olsun ki bugün Erzincan'da bayağı bir yol aldık. Türkiye'de siyasi siyasetin bu kadar kirletildiği bir dönemde dürüst siyaset yapmak Erdemli bir siyaset yapmak elbette ki çok zor bir şey ama şükürler olsun

Biz bunu başardık diyen Millet Partisi İstanbul Şişli İlçe Başkanı Özcan Yay, Türk Siyasetini Türk siyasetine katacağımız ilave edeceğimiz çok şeyler var İnşallah bunları gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Millet Partisi İstanbul Şişli İlçe Başkanı Özcan Yay, daha sonra partililer ile istişarelerde bulundu.

Son dakika haber buldum