Erzincan Yıldırım'ı Bağrına Bastı

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere memleketi Erzincan’a gelen TBMM eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Erzincan Havalimanında coşkulu kalabalık tarafından karşılandı.

Erzincan Yıldırım'ı Bağrına Bastı

Erzincanlılar Binali Yıldırımı Bağırlarına bastılar. Öğlen saatlerinde Erzincan Havalimanına özel uçakla gelen TBMM eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ı hava limanında Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Sivas milletvekili ve eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Erzincan AK Parti milletvekilleri Süleyman karaman, Burhan Çakır, Erzincan Belediye başkanı Bekir aksun, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri Partililer ve kalabalık vatandaş gurubu karşıladı..

Hava limanında herhangi bir açıklamada bulunmayan Yıldırım, Cuma namazını Terzibaba Camiinde kıldıktan sonra burada kendisini bekleyen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşırken, sohbet edip fotoğraf çektirdi. Namazın ardından Erzincan Valiliğini ziyaret eden Yıldırım, burada Valilik ziyaretinde şeref defterini imzaladıktan sonra Erzincan Valisi Ali Arslantaş’tan brifing aldı.

Daha sonra kendisini bekleyen gazetecilere açıklamalarda bulunan Yıldırım; 2 günlüğüne Erzincan’a geldiğini ifade ederek,  Pazar günü İstanbul – İzmir otoyolunu sayın Cumhurbaşkanımızla beraber açacağız. Büyük bir proje. Türkiye’nin çehresini değiştiren İzmir ile İstanbul’u 2 saat 50 dakikaya düşüren müthiş bir proje. Osmangazi köprüsünün de tali yolu oluyor. İzmir’den İstanbul’a 420 kilometrelik mesafeyi 2 saat 50 dakikaya düşüren adeta zaman da çok büyük tasarruf sağlayan yıllık zaman ve yakıt tasarrufu 4 buçuk milyar lira olan bir projeden bahsediyoruz. Türkiye’ye, Türkiye’nin geleceğine yakışan bir proje. Bugün yarın memlekette Erzincan’da geçireceğiz. Hemşerilerimizle, dostlarımızla hasbihal edeceğiz. Bu arada Erzincan’da gerek valiliğimizin, gerekse belediyemizin yaptığı faaliyetler hakkında da bilgi sahibi olacağız. Buradan sonra belediye başkanımıza bir ziyaret yapacağız. Parti teşkilatımızla arkadaşlarımızla buluşacağız. Bu vesile ile yaklaşmakta olan mübarek Kurban Bayramını da şimdiden hemşerilerimizin bayramını tebrik ediyorum. Bayramın ülkemiz için, milletimiz için hayırlar ve esenlikler getirmesini niyaz ediyorum dedi.

Yıldırım'a Valilik ziyaretinde AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Siyasi Parti temsilcileri ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili eşlik etti. Erzincan Valiliğinin ardından Erzincan Belediyesine ve AK Parti İl Başkanlığına da ziyarette bulundu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 19:33

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber