En Başarılı Eğitim Yüz Yüze Yapılan Eğitimdir

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlaması ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yapan Erzincan 21-23-24 ve 26. Dönem milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan’da da Türk Milli Eğitiminin ilim irfan meşalesi büyük coşkularla yakılmaktadır dedi.

En Başarılı Eğitim Yüz Yüze Yapılan Eğitimdir

Karakelle yaptığı açıklamasında, “Bir Milletin, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olması eğitime vermiş olduğu öneme bağlıdır. Kişiyi mutlu kılan, onu kötü duygu, düşünce ve davranışlardan kurtararak iyiye güzele ve doğruya ulaştıran tek yol eğitimdir.

Bu güzel düşüncelerle 2021-2022 Eğitim Öğretim yılına coşku ile başlarken bütün ülkemizde olduğu üzere ilimiz Erzincan’da da Türk Milli Eğitiminin ilim irfan meşalesi Büyük coşkularla yakılmaktadır.

Biz veliler ve büyükler olarak yavrularımıza gelişmişliğin, medeniyetin, dünya ile yarışabilmenin yolunu açmak adına yatırımlar yapmak gibi önemli görevlerimiz olduğu inancındayım.

EN BAŞARILI EĞİTİM YÜZ YÜZE YAPILAN EĞİTİMDİR

Bütün dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle büyük aksamalar yaşayan eğitim sistemi inşallah bu öğretim yılında geçmişteki kayıpları da gidererek başarılı bir şekilde yaşanacaktır. Unutmayalım ki her ne kadar ONLİNE ders anlatımı eğitimin bir parçası olsa da en güzel eğitim, en başarılı eğitim yüz yüze yapılan eğitimdir.

İçinde yaşadığı çağı aşan, gelecek çağlara ışık tutan öğretmenlerimiz, PANDEMİ sürecinde ONLİNE eğitimlerle öğrencilerine faydalı olmaya çalıştılar. Bu öğretim yılında ise önüne çıkan bütün olumsuz engelleri aşacak, maddeye boyun eğdirerek mermerde gül yetiştirecek gücünü çocuklarımızın eğitimine vakfedeceklerdir.

EĞİTİM ALANINDA EN ÜST DÜZEYDE İMKÂNLAR HAZIRLAMAK DURUMUNDAYIZ

21. yüzyılın baş döndüren hızlı gelişmelerine ve çağın gereği olan bilgi toplumuna ulaşmak, geleceğe güvenle bakabilmek için geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimize eğitim alanında en üst düzeyde imkânlar hazırlamak durumundayız. Son yıllarda bu anlayışla eğitim öğretim alanında iletişim teknolojileri ile donatılmış sınıf ve okullarda eğitim alınabilmesi adına büyük yatırımlar gerçekleştirilmiştir.

Yeni öğretim yılının başladığı bu günlerde severek ve isteyerek yıllarca hizmet ettiğim meslek hayatımın heyecanlarını yeniden yaşarken, Tüm öğretmenlerimize, velilerimize hayırlı olması dileklerimle sevgili öğrencilerimize üstün başarılar temenni ediyorum.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri