Başkan Aksun Özür Diledi

3. Lig 1. Gurup Final müsabakası Anagold24Erzincanspor - 68 Aksaray Belediye spor maçı sonrası meydanda yapmış olduğu konuşmasının, Erzincan’da yanlış anlaşılmalara sebep olduğunu ifade eden Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun özür diledi.

Başkan Aksun Özür Diledi

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından yazılı açıklama yapan Belediye Başkanı Bekir Aksun Erzincan Belediyesi Sosyal hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklamasında, "Değerli Erzincanlılar, Şampiyonluk maçı sonrası meydanda yapmış olduğum konuşmamın, hemşerilerim arasında yanlış anlaşıldığını görmüş bulunmaktayım.

Meydanda yaptığım konuşmada “Cumhur ittifakı” sözü, meydana iştirak eden il başkanlarını tanıtmak için kullanılmıştır. Ancak sözlerime başlarken “24Erzincansporumuza emeği geçen” cümlesiyle başlamış olmam ve devamında bu sözleri söylemem halkımın yanlış anlamasına sebep olmuştur. Spora siyasetin karıştırılmaması gerektiğini en iyi bilen biri olarak bu başarının asıl mimarlarının Türkiye’de ve yurt dışında yaşayan tüm Erzincanlılara ait olduğunu çok iyi biliyorum.. Bu düşüncelerle yanlış anlaşılmaya neden olduğum için kamuoyundan özür diliyorum" dedi.

 

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber