Bahçeli, Milli Beka Varsa Erzincan’da Huzur Vardır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart yerel seçimleri sonucu partisinin belediye başkanlıklarını kazandığı illere gerçekleştirdiği tebrik ziyareti kapsamında Erzincan Belediyesini ziyaret ederek halka hitap etti.

Bahçeli, Milli Beka Varsa Erzincan’da Huzur Vardır

Erzincan Belediye Başkanı ve partililer tarafından Yalnız bağ mevkiinde karşılanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oluşturulan uzun konvoy ile Erzincan Belediye binasına geçti. Burada Başkan Aksun’dan Brifing alan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye günün anısına Başkan Aksun ve MHP İl Başkanı Salih Aksu hediye takdimin de bulundu. Belediye başkanının sunumunun ardından belediye önünde kurulan sahnede halka seslendi.

Hepinizi en halisane duygularımla selamlıyor, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Erzincan’da bulunmaktan, Erzincan’ın havasını solumaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde partimizin siyasi sorumluluğuna emanet edilen belediyelerimizi “Teşekkür-Tebrik-Takdir temasıyla planladığımız ziyaret doğrultuşunda Sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren, belediye başkan adaylarımızı destekleyen Erzincanlı kardeşlerime bu vesileyle teşekkür ediyorum.

ERZİNCAN YÜKSELİŞE EVET DEMİŞTİR

31 Mart’ta Erzincan yükselişe evet demiştir. 31 Mart’ta Erzincan gelişmenin ve büyümenin yanında durmuştur. Erzincan’da emanet ehlindedir, tereddütsüz söylüyorum ki emniyettedir. Emanete leke sürdürülmeyecektir. Emanete sırt dönülmeyecektir. Erzincan’ın huzur ve güvenliği, birlik ve kardeşliği kıskançlıkla muhafaza edilecektir. Sizler Milliyetçi Hareket Partisi’ne inandınız, geleceğinizi bağladınız. Hepinizden Allah razı olsun. Güveninizi boşa çıkarmayacağız. Belediye Başkanlarımız üstlendikleri tarihi görevlerinin hakkını vereceklerdir. İnanıyorum ki, samimiyetle, dürüstlükle, heyecanla çalışacaklar, Erzincan’ın sorunlarını kökünden bitireceklerdir.

MİLLİ BEKA VARSA ERZİNCAN’DA HUZUR VARDIR

        

Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, geleceğini ve sınırlarını hayati derecede etkileyecek düzeyde beka sorunları vardır ve hepinizin malumudur. Beka gerçektir, geneldir, gelecektir, siyaset üstü bir meseledir. Milli beka varsa Erzincan’da huzur vardır, umut vardır, istikbal özlemleri canlıdır. Beka sorununu ihmal edenler, inkâr edenler, yok sayanlar, nereden çıktı bu beka diye fitne yayanlar çarpık siyasetin çelimsiz ve çıkarcı mensuplarıdır. Bunlar, milletimizin bin yıllık kardeşliğini ve milli kimliğini aşındırıp yıkıma götürecek risk ve tehditleri perdeleyen gafillerdir. Bunlar, Türkiye’nin hükümranlık gücünü kaybettirecek, milli devleti ortadan kaldıracak stratejik çözülme ve siyasal dağılma tehlikesine gözlerini yuman, kulaklarını tıkayan köksüzlerdir. Türkiye ayrışmış, bölünmüş umurlarında değildir. Milletimizi koruyacak güvenlik duvarları tahrip oldukça, Tutarsızlık, teslimiyetçilik, Taviz kârlık tahkim oldukça, Şer ortaklıkları, hakaret ve hıyanet ittifakları, işbirlikçi cepheler takviye oldukça zillet çamurunda çırpınanların yüzüne kan gelmektedir. Türkiye’nin zora girmesini isteyenler, zayıf ve yorgun düşmesini gözleyenler şu günlerde yoğun mesai içindedir.

TERÖRLE MÜCADELE SÜRECİNİN İÇİNDEYİZ

Bir yanda özellikle FETÖ ve PKK’yı kapsamına alan terörle mücadele sürecinin içindeyiz, diğer yanda ekonomik saldırılara göğüs germenin çabasındayız. Bir yanda CHP’nin, HDP ’nin, İP ’in aldatma kampanyaları ve yalan rüzgârlarıyla uğraşıyoruz, diğer yanda ABD ve AB’nin yaptırım tehditlerine cesaretle direniyoruz. Hemen hemen her gün şehit veriyoruz. Al bayrağa sarılı şehit naaşları omuzlarda taşınarak vatan topraklarına emanet ediliyor. Gelen kara haberler milletimizin yüreğini kavuruyor, hepimizi kedere boğuyor. Teröristler sınır içinde saldırıyor, sınır ötesinde saldırıyor. 12 Eylül 2019 Perşembe günü Diyarbakır'ın Kulp ilçesi ile Muş arasında bulunan bölgede teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak etmesi sonucunda 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 10 vatandaşımız da yaralanmıştır bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralı vatandaşlarımıza şifalar diliyorum.

TÜRKİYE CUMHUR İTTİFAKI İRADESİNİ MUHAFAZA EDECEKTİR

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yönetim ve millet hayatına mühür vuracak, ülkemizi parlak bir geleceğe taşıyacaktır. Türkiye tıpkı Seroktan kurtulduğu gibi artık ağırlıklarından da kurtulacaktır. 2023 hedeflerine mutlaka ulaşılacaktır. Ülkemizin kalkınması ve geleceği açısından muhterem ve muazzez bir vizyona sahip olan On Birinci Kalkınma Planı’nın geçtiğimiz Perşembe Günü TBMM’de kabulüyle birlikte yol haritası çizilmiş, hedefler belirlenmiştir. Türkiye’nin önünü kesmeye, ömründen çalmaya heves edenler bunun bedelini ödeyeceklerdir. AB ülkemize yaptırım uygulayacakmış, ABD ülkemizi F-35 programından çıkaracakmış, ne gam ne tasa. Varsın alayı üstümüze gelsinler. Varsın hepsi birden yaptırım kozlarıyla avunsunlar. Ancak şunu bilsinler ki, Türkiye’yi teslim alamazlar, bağımsızlığına gölge düşüremezler, tarihi yürüyüşüne set çekemezler. Türk milleti büyüktür. Türkiye güçlü bir devlettir. Her zorluğun üstesinden gelinecektir. Milli birlik ve beraberliğimiz yaşadığı müddetçe hiçbir engel bizi durduramayacaktır. Hiç kimseye eyvallahımız yoktur. Unutmayınız Yoksulluk giderilir. Yolsuzluklar önlenir. Yağmacıdan hesap sorulur. Mesele yalnızca az kazandım, çok yedim meselesi değildir. Mesele yalnızca aç kaldım, tok gezdim meselesi de değildir. Bunlar inşallah çözülecektir. Sorunları bitirilecektir. İman varsa imkân her zaman olacaktır. Muzaffer bir mazinin muhteşem bir istikbalin moral ve motivasyon kaynağı olduğu asla ihmal edilmemelidir. Ancak vatan elden giderse, bekamız imha edilirse, bunun dönüşü yoktur.

MİLLET BÖLÜNÜRSE BUNUN TAMİRİ MÜMKÜN DEĞİLDİR

Türkiye, 2023’e kadar her alanda seferberlik ruhuyla reformları hayata geçirmelidir. Sosyal ve ekonomik rahatlama, demokratik normalleşme mutlaka sağlanmalıdır. Terörün beli kırılmalıdır. FETÖ ’nün bütün uzantı ve kalıntıları tasfiye edilmelidir. Türkiye 2023’e yeni bir ruhla, yeni bir sevdayla, yeni bir heyecanla ulaşmalıdır. Başarmak zorundayız. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmakla görevli ve mükellefiz. Bu güç bizde vardır. Bu kabiliyet bizde vardır. Bu duruş bizde vardır. Bu cesaret ve inanmışlık fazlasıyla mevcuttur dedi.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ VARSA UMUTLAR DİRİDİR

MHP’li belediyeler tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeme konusunda bugüne kadar ahlak ve demokrasi mücadelesini samimiyetle yapmışlar, yapmaya da devam edeceklerdir. Bizim nezdimizde belediyecilik; insanı temel alan, milli ve manevi ölçülere uyması gereken bir görevdir. Bizim için belediye demek; mazlum ve mağdurların imdadına koşan; garip gurebayı muhafaza eden devasa bir yürek demektir. Bizim maksadımız halistir, mazimiz temizdir, hedeflerimiz ise büyüktür.

Milliyetçi Hareket Partisi varsa gelecek aydınlıktır. Milliyetçi Hareket Partisi varsa, henüz hiçbir şey bitmiş değildir. Vazgeçilmez hazinemiz vatan ve millet sevgisidir. Tartışmaya açık olmayan kararlığımız Türkiye ve Türk milletinin milli, tarihi, kültürel hak ve çıkarlarıdır. Üzerine titrediğimiz hassasiyet ise dünyayı Türkçe okuyabilmektir. Erzincan’da görev alan belediye başkanlarımız heyecanla mücadelelerini sürdüreceklerdir. Çare bekleyenleri, dertlerinden bunalanları, bir el gözleyenleri kucaklayacaklardır. Bizde ayrımcılık yapmak, partizanlığa heves etmek, yandaşları kayırarak ilerlemek yoktur. Devletin kaynaklarını peşkeş çekmek, ulufe dağıtır gibi millet emanetini heba etmek yoktur. Güvence geçtiğimiz on yıla damga vuran muazzam belediyecilik anlayışıdır. Gece demeden, gündüz demeden çalışma ve başarma kararlılığıyla hizmete devam edeceğiz. Hiçbir odak, hiçbir sahte demokrat ve proje elemanı Erzincanlı kardeşlerimizle aramıza giremeyecektir. Hizmet sevdamızın önüne taş koyamayacaklardır. İlkelerimizin ihlalini, ülkülerimizin inkârını göremeyeceklerdir.

ERZİNCAN YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRECEK

Dengeli şehircilik iddiamızdan, herkese ve her kesime ulaşma gayemizden ödün vermeden Erzincan’ı yükseltmeyi sürdüreceğiz. Çalışmanın sonu yoktur. Başarmanın sınırı yoktur. Daha güzeline, daha fazlasına, daha çoğuna ulaşmanın bahanesi de asla olmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, şükranlarımı sunuyorum. Tekraren partimize yönelik teveccühlerinden dolayı Erzincanlı kardeşlerime teşekkür ediyor, belediye başkanlarımıza üstün başarılar diliyorum.

Erzincan’ı daha gelişmiş yapma mücadelemizde sizlerin desteğini bekliyor, Cenabı-ı Allah’ın yardım ve himayesini niyaz ediyorum. Sağ olun, var olun, Yüce Allah’a emanet olun. Ne Mutlu Türküm Diyene” Sözleriyle Tamamladı.

Erzincan Ziyaretinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kara yolu ile Erzurum’a hareket etti.

Sondakika haber