DİSLEKSİ Bir Hastalık Değildir

1-7 Kasım DİSLEKSİ Farkındalık Haftası etkinlikler kapsamında Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri bölümü tarafından farkındalık yaratmak adına Erzincan Merkez stadyumunda oynanan 3. Lig 1. Gurup mücadelesi olan ANAGOLD 24 Erzincan spor ve Çatalca sporlu oyuncular dikkat çekmek için pankart ile sahaya çıktılar.

DİSLEKSİ Bir Hastalık Değildir

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri bölümü başkan yardımcısı Dr. Özlem Göktekin Uzun DİSLEKSİ ’ye dikkat çekmek için farkındalık oluşturmak adına bu etkinliği düzenlediklerini ifade etti.

DİSLEKSİ: Kişinin normal veya üstün zekâ düzeyinde olmasına rağmen okuma, yazma ve dil becerilerinde problem yaşamasına sebep olan özel öğrenme bozukluğudur. Genellikle okuma bozukluğu şeklinde gözlemlenen DİSLEKSİ, dikkat ve hafızayı da etkilemektedir.

DİSLEKSİ, zekâ düzeyi “normal veya normalüstü” olan, ”okuma hızı, okuma kalitesi, okumayı öğrenme hızı, okuduğunu anlama- anlatma becerisi” yaşıtlarına ve zekâsına kıyasla; beklenenin altında olan okuma bozukluğunun genel adıdır.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber