Kemah Tek Yürek Oldu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında Erzincan Kemah İlçesinde anma programı düzenlendi. Programda 15 Temmuz temalı sineviyon gösterinde hain darbe girişiminde yaşanan anlar izlendi ve Tüm Şehitler için Hatim okunarak Dualar edildi.

Kemah Tek Yürek Oldu

Erzincan Kemah İlçesinde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi. 15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından hain darbe girişiminin 3’ncü yıl dönümü nedeniyle Kemah Çarşı Mahallesi Gülabibey camii önünde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında program düzenlendi.

Vatandaşların oldukça yoğun ilgi gösterdikleri 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı Şehitlik ziyareti ile başladı. Gülabibey cami önünde başlayan programa Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası Kur’an’ı Kerim Tilaveti okundu. Programda 15 Temmuz temalı sineviyon gösterinde hain darbe girişiminde yaşanan anlar izletildi.

Kısa bir konuşma gerçekleştiren Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan, 15 Temmuz 2016 gecesi Vatanı, Milleti, Demokrasiyi, aydınlık geleceği yok etmek isteyen vatan hainlerinin, tarihin en büyük ihanetlerinden birisine kalkışarak; milletin silahlarını millete doğrultarak hain ve kanlı bir darbe girişiminde bulunduklarını, ancak buna Türk milletinin bu ihanete canı pahasına dur dediğini söyledi..

15 Temmuz hain darbe girişiminde Türk Milletinin vatan, millete olan bağlılığını bir kere daha gösterdiğini; cesareti, dirayeti, kararlı ve dik duruşuyla tarih yazdığını vurgulayan Kaymakam Karaaslan, “Tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla ve yüreğiyle dikilen Türk Milleti; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşında olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek olarak sokaklara dökülmüş ve bir kez daha yeri geldiğinde gazi ve şehit olunabileceğini göstererek bu ihanete dur demiştir..

15 Temmuz, Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlığının, milli birlik ve beraberliğimizin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği bir tarih; dünya toplumlarına ve devletlerine ders veren bir destandır. Herkes gördü ki, Asil kanlarıyla suladıkları bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmeyen ve demokrasiye göz diken kanlı ellerin hâkimiyetine girmeyen Türk Milleti, Büyük ve Asil bir Millettir. Dedi.

Kaymakam Ahmet Karaaslan, birlik ve beraberliği yok etmek isteyen, büyük ve kutlu yürüyüşü engellemek isteyen içte ve dışta bütün hainlere karşı iman dolu göğüsleri ile dimdik ayakta duran ve bu uğurda şehadete eren tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyip, gazileri minnetle anıyorum. Milli iradeye sahip çıkan tüm Ülkemizde olduğu gibi Kemahlı hemşerilerime 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün üçüncü yıldönümünde sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka seslenişi canlı yayında dinlenmesi sonrası katılımcılar yatsı namazını birlikte kıldılar. Salaların okunması sonrası 15 Temmuz ve tüm şehitler için okunan Hatmi-i Şeriflerin duası yapıldı ve ilahiler okundu.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber