Zengin, Milli Şair Şehit Aileleri İçin de Çok Önemli

Dedesinin ismini taşıyan okulda öğrenciler ile bir araya gelen Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un torunu yazar Selma Argon ile bir araya gelen Erzincan Şehir Aileleri Koruma Dernek Başkanı Abdulkadir Zengin, Milli Şair Şehit Aileleri içinde çok önemli dedi.

Zengin, Milli Şair Şehit Aileleri İçin de Çok Önemli

Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin, "Yazarlar Okullarda’’ Projesi kapsamında Erzincan’da gelen "İstiklal Marşı Şairi" Mehmet Akif Ersoy’un torunu yazar Selma Argon’u büyük bir saygı ve minnetle yâd ettikleri Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon’u Erzincan’da ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan candır Kitap Can Hep Birlikte Okuyor Erzincan "Yazarlar Okullarda’’ Projesi kapsamında Erzincan’a gelen "İstiklal şairi" Mehmet Akif Ersoy’un torunu yazar Selma Argon, dedesinin ismini taşıdığı okulda öğrenciler ile buluştu. Düzenlenen programa Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Şehit Aileleri Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a benzerliği ile tanınan Yüksel Kul, öğretmenler öğrenciler ve Veliler katıldı.

500 ALTINI ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLAMIŞ

Öğrenciler ile yapılan söyleşinin ardından yazar Selma Argon’a çiçek taktim eden Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin, Büyük bir saygı ve minnetle yâd ettikleri Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon’u Erzincan’da ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi.

Dedesi Mehmet Akif Ersoy’un vatanseverliğini, ülke sevdasını, çektiği çileleri şehir şehir dolaşarak anlatan Selma Argon’a teşekkür eden Şehit Aileleri Koruma Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin,  “İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon’u ağırlamak bizim adımıza onurdur, şereftir. Mehmet Akif Ersoy’un torunu olmak başka bir anlam, değer ve güzelliktir.

MİNNETLE VE ÖZLEMLE YÂD EDİYORUZ

Milli Şair Şehit Aileleri için de çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Zengin, Mehmet Akif Ersoy, o günlerde İstiklal Marşı için kendisine verilen 500 altını şehit aileleri ve gazilerimizin meslek sahibi olmaları için açılan bir kuruma bağışlamıştır" bu yüzen kendisini bir kez daha saygıyla, minnetle ve özlemle yâd ediyoruz” dedi..

Sondakika haber