banner35

Yıldırım, İtaat Et Rahat Et

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Erzincan’a gelen TBMM eski başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Bir önceki dönem Erzincan Belediye başkanı Cemalettin Başsoy’un Oğlunun düğününde nikâh şahidi oldu.

Yıldırım, İtaat Et Rahat Et

Erzincan’da özel bir otelin bahçesinde gerçekleştirilen düğün törenine Binali Yıldırımın yanı sıra Erzincan valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, AK Parti Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, İstanbul Milletvekili Av. Serkan Bayram,  21-23-24 ve 26. Dönem Erzincan milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye başkanı Bekir Aksun, bazı bürokratlar, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve davetliler katıldı..

Erzincan Belediye başkanı Bekir Aksun tarafından kıyılan Elisa Olca ile Abdullah Başsoy çiftinin nikah şahitliğini AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Erzincan valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, AK Parti Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, İstanbul Milletvekili Av. Serkan Bayram,  21-23-24 ve 26. Dönem Erzincan milletvekili Sebahattin Karakelle yaptı.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun tarafından kıyılan nikâh sonrasında evlilik cüzdanını alan TBMM eski başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Elisa Olca ile Abdullah Başsoy çiftine ömür boyu mutluluklar dileyerek, esprili şekilde tavsiye ve nasihatlerde bulundu.

Törende kısa bir konuşma yapan TBMM eski başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım damat Abdullah Başsoy’a uzun evliliğin anahtarı nedir diye sorunca misafirlerden ses çıkmadı. Yıldırım verdiği cevabın da Abdullah itaat et rahat et diye esprili cevabı salondan uzun süre alkış aldı.

Çifte ömür boyu mutluluklar dileyen ve tavsiyelerde bulunan Binali Yıldırım konuşmasını devamın da; "Allah bu iki gencimizi mesut ve bahtiyar eylesin. Gençler, evlilik uzun ince bir yol. Uzun ince yol deyince telaşlanmayın, o yolları sizin için 'uzun duble yol' haline getirdik. Onun için işiniz çok zor olmayacak ama yine de evlilik halinde zaman zaman zorluklarınız olabilir, zorlukları paylaşıp azaltacaksınız. Güzellikleri ve mutlulukları da paylaşıp arttıracaksınız. Ömür boyu sevgiyle, samimiyetle, sadakatle bu yolculuğu devam ettireceksiniz."

Yıldırım, nikâhın hayırlara vesile olmasını dileyerek, nikâh cüzdanını geline vermek üzere şart koşarak damat Başsoy'a teslim etti. Damat Başsoy gelinin anlından öperek evlilik cüzdanının gerçek sahibi gelin Elisa Olca’ya verdi.

Düğün sahibi Cemalettin Başsoy ve Eşi Gülnaz Başsoy misafirleri kapıda karşılarken, düğün sonrası tüm misafirleri ile teker, teker tokalaşarak yolculadı.

Son dakika haber buldum