Yaz Şenliği Etkinliğine Yoğun İlgi

Okulların kapanması ve 1 Temmuz itibariyle başlayan yaz Kur’an kurslarına katılım sağlayan öğrencilere farklı günlerde farklı camilerde etkinlikler düzenlenirken, Aydınlık evler hazreti Hatice Camiin de de yaz etkinliği düzenlendi.

Yaz Şenliği Etkinliğine Yoğun İlgi

Cami bahçesin de ilk defa düzenlenen kermese mahalle sakinleri ve çocukları katıldı. Aydınlık evler hazreti Hatice Camii İmam hatibi Veli Delioğlu ve kuran kursu hocaları ile birlikte düzenlenen etkinlikte kuran kursuna gelen çocuklar düzenlenen oyunlarla doyasıya eylendiler.

Aydınlık evler hazreti Hatice Camii İmam hatibi Veli Delioğlu etkinlik hakkında şunları kaydetti "2019 yaz Kur'an kurslarında Sonlara doğru yaklaşıyoruz bu nedenle hocalarımızla birlikte çocuklarınıza bir birlikte bir şenlik yapalım ve bu şenlikle beraber de 4-6 yaş kuran öğrencilerimiz de var.  Kursumuz için kermes diyelim ya da hayır çadırı anlamı altında bir yaz etkinliği düzenledik.

Hocalarımızla birlikte etkinliğimize mahalle sakinlerimiz de davet ettik güzel de bir katılım oldu. Çocuklarınızla birlikte oyunlar oynanıyoruz güzel bir şekil havasında geçiyor. Mahalle sakinlerimizin getirmiş oldu yiyecekleri ve o yiyeceklerimizi yine mahalle sakinleri hocalarımız çocuklarımız hep beraber hep beraber piknik havasında geçirdik, bu şekilde devam etti.

Etkinliğimiz inşallah böyle talep olursa her yaz geleneksel hale getirip devam ettirmeyi düşünüyoruz. Burada hem çocuklarınız eğleniyor hem mahallede bir tanışma kaynaşma oluyor. Güzel de oldu cuma namazı sonrası da inşallah erkek cemaat temize ikramı olacak bu şekilde etkinliğimize sonlandıracağız diye konuştu.

Son dakika haber buldum Spor haberleri