Polat, Konuşmaktan Korkmamak Lazım

6 Haziran 2019 tarihinde yapılan Erzincan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası 23. Olağan Genel Kurul Toplantısında yönetim kurulu başkanlığına seçilen Zeki Polat Eski başkanlar ve yeni yönetimi ile birlikte basın ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Polat, Konuşmaktan Korkmamak Lazım

Erzincan Serbest muhasebeci ve mali müşavirler odası başkanlığı tarafından kahvaltı programı düzenlendi. Düzenlenen programa Erzincan Serbest muhasebeci ve mali müşavirler odası eski başkanları, üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Erzincan Serbest muhasebeci ve mali müşavirler odasının yeni yönetim başkanı seçilen Zeki Polat, kahvaltı programında konuştu. Başkan Polat, Erzincan faaliyet gösteren sivil toplum Örgütlerine yüklendi. Sivil toplum örgütlerinin konuşmadıklarını dile getiren Başkan Polat,  bundan sonraki süreçte Erzincan Serbest muhasebeci ve mali müşavirler odası olarak Erzincan ekonomisi hakkında görüşlerini bildireceklerini ifade etti.

Polat; “Bugün aramızda iki başkanımız eksik. Onları da aramızda görseydik daha mutlu olacaktık.  Ama canları sağ olsun. Basın bu şehrin en önemli can damarıdır. Çünkü söyleyeceğiniz, eleştireceğiniz bütün söylemleri insanlara duyuracak tek kuruluştur. Bu nedenle de ben basını çok önemsiyorum. Bundan dolayı da basınla olan ilişkimizi üst düzeyde olmasını şehirim ve odam adına önemsiyorum. Neden diyeceksiniz? Ben hep şunu söyledim. Bir sivil toplum örgütleri olarak sadece meslektaşlarımızın hakkını korumak, onların menfaatlerine menfaat katmak için çalışmamalıyız.

Bizler bu şehrin birer paçasıyız ve bu şehir için bir şeyler söylememiz lazımdır diye Polat, Serbest muhasebeci ve mali müşavirler odası Erzincan’da ekonomik anlamda görüş bildirecek en önemli kuruluşlardan birisidir. Ama maalesef üzülerek söylüyorum bu zamana kadar hiçbir toplantıda böyle bir ya davet edilmedik ya davete icabet etmedik. Bilmiyorum nedenini ama çokta geriye bakmak istemiyorum.

Ben şunu söylüyorum. Bundan sonra biz oda olarak üyelerimizin menfaatlerinden sonra bu şehir için bir şeyler söyleyeceğiz artık.  Ben şuna inanıyorum, Erzincan’da Sivil toplum Örgütleri konuşmuş olsaydı, inanıyorum bugün üniversite 13 km uzakta olmazdı, yapamazlardı, şeker fabrikasını bu kadar ucuz satamazlardı.  Ama hep sustuk. Bugün şehirde Konkordato ilan eden firmalar var, iflas açıklayan firmalar var ve bir tane konuşan yok. Firmalar da bu şehrin bir değeri. Bunları konuşmamız lazım. Konuşmaktan korkmamak lazım.. Kimsede biz konuşuyoruz diye bir yere koymaması lazım. Çünkü biz kendimiz için bir şey istemiyorum. Şehrimiz için, meslektaşlarımız için istiyoruz. Doğru olan bir şeyleri istiyorum.

Meslektaşlarımız dünyanın en komik mali tatilinde iyi tatiller diliyorum. Bizimle beraber görünmez kahramanlarımız var, yardımcı elemanlarımız var. Onlara da teşekkür ediyorum. İnşallah odamızın gerektiği yerlere gelmesi için gece gündüz çalışmak nasip olur” dedi.

Son dakika haber buldum Spor haberleri