banner35

Kurban, Allah’a, Kardeşliğe ve Dayanışmaya Yakınlaşmadır

Erzincan Baro Başkanı Av. Âdem Aktürk kurban bayramı münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajında; Bayramlar, dayanışma ve paylaşım ruhu ile kardeşliğimizi güçlendirdiğimiz çok değerli ve müstesna zamanlardır dedi.

Kurban, Allah’a, Kardeşliğe ve Dayanışmaya Yakınlaşmadır

Başkan Av. Aktürk mesajında; “Bayramlar, zorluklar içinde olan herkese ulaşmak, olanların ihtiyaçlarını gidermek, yetimlerin başlarını okşamak, sevinçlerle birlikte acıları da paylaşabilmek adına önemli günlerdir. Büyüklerimizi ziyaret ederek, küçükleri sevindirerek, gönülleri kazanarak bu mübarek günleri, manevi önemine uygun şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Allah adına kesilen kurbanların makbul olmasını temenni ediyorum. Kurban, bu dünyada misafir olduğumuzun tekrar tekrar hatırlanmasıdır. Kurban, Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır. Kurbanlarını paylaşan kardeşlerimize sevgi ve merhameti bütün topluma yaydıkları için teşekkür ediyorum. Mübarek topraklarda Hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin ibadetlerinin ve haclarının kabulünü Allah’tan diliyorum. Bayram dolayısıyla, Şehitlerimize bir kez daha, Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu duygularla, Milletimizin ve tüm İslam Âleminin Mübarek Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyor; birlik ve beraberliğimize, barış ve huzurumuza vesile olmasını temenni ediyorum.

Son dakika haber buldum