banner35

Kadro Verilmeli

Türk Sağlık Sen Erzincan Şube Başkanı M. Gökhan Şahin Türk Sağlık-Sen olarak bizde tüm sözleşmelilere kadro verilmesi için, iş barışının sağlanması için, dün olduğu gibi bundan sonrada her platformda mücadelemizi sürdüreceğiz dedi.

Kadro Verilmeli

Öncelikle sendika olarak talebimiz kamuda çalışan tüm sözleşmelilere kadro verilmesi diyen Türk Sağlık Sen Erzincan Şube Başkanı M. Gökhan Şahin açıklamasında; “Tabi ki 4+2 sözleşmelilere 3+1 düzenlenmesi olumludur, ancak sorunu ortadan kaldırmamaktadır. Bu işin adaleti tüm sözleşmelilere kadro verilmesinden geçmektedir. Kamuda 4/B, 45/A, vekil hemşire, 4924 ve kamu dişi aile sağlığı çalışanları olmak üzere birçok sözleşme adı altında çalışanları mağdur eden istihdam şekli oluşturulmuştur.

Yıllardır sözleşmelilerin kadro bekleyişini göz ardı edilmesi, bu insanların üzülmesi küsmesine yol açmaktadır. Kamuda birçok problem yaşayan sözleşmeli çalışanlar, sorunlarının ana kaynağı olan kadrolarını istiyorlar.

SÖZLEŞMELİLERE KADRO ARTIK MECBURİYETTİR.

"Bu insanlar zorda. Aile bütünlükleri parçalanıyor. Eğitim hakkından faydalanamıyorlar. Buna kimsenin hakkı yok. Sözleşmeli çalışma asla ama asla doğru değil ve bu sistemi kabul etmek mümkün değildir. Daha önce sözleşmelilere kadro verildi, yine verilebilir.

Kamu-Sen Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci KPDK toplantısında bu konuları gündeme getirdi ve "bu insanlar kadro almalıdır" dedi. Aile bütünlüğü tesis edilmelidir, bu anayasa hükmüdür. Kamuda onlarca isim altında istihdam modeli var. Bunların hepsi geride bırakılmalıdır. İnsanlar geleceğe endişe içinde bakmamalı ve kadroları tahsis edilmelidir.

Şahin, anlaşılacağı gibi, Adalet tüm sözleşmelilere kadro verilmesinden geçmektedir, tüm sözleşmeli çalışanların beklentisi de bu doğrultudadır. Türk Sağlık-Sen olarak bizde tüm sözleşmelilere kadro verilmesi için, iş barışının sağlanması için, dün olduğu gibi bundan sonrada her platformda mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bundan hiçbir kamu çalışanının şüphesi olmasın, bizim önceliğimiz ve tarafımız hitap ettiğimiz kesim olan kamu çalışanlarının hak hukuk ve beklentileridir. Bizde bu doğrultuda daha çok çalışıp, üretip üyelerimizin ve tüm kamu çalışanlarının sorunlarını çözmek için mücadelemiz devam edecektir. Bu doğrultuda 4+2 sözleşme süresinin 3+1’e çekilmesi olumlu ama yeterli değildir.

Beklentimiz tüm sözleşmelilere kadro verilmesi diyen Şahin,  Hak ve adalet böyle tesis edilmiş olacaktır” ifadelerini kullandı.

Son dakika haber buldum