Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığımızın 2019 Yılı Hac Organizasyonuyla hac farizasını yerine getirmek üzere Erzincan’dan kutsal topraklara gidecek olan 1. Kafile 151 kişilik hacı adayı ve 6 din görevlisi için program düzenlendi.

Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı

Öğlen namazı sonrasında Erzincan Terzi baba camisinde düzenlenen programda, Yunus Emre Kılıç tarafından okunan Kur’an tilaveti sonrasın da Erzincan İl Müftülüğü Cami Kebir ve Terzi baba cami imam hatipleri tarafından ilahiler okundu.

Kur’an-ı Kerim okunması, ilahilerin söylenmesinin ardından İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin konuşmasın da; “Hacca yolculuk yapma imkânı elde eden kardeşlerimiz bu fırsatı iyi değerlendirip vahyin indiği ve duaların müstecap olduğu mekânları ve zamanlarını iyi değerlendirmelerini, hayatlarında temiz bir sayfa açıp Allah’ın hoşnutluğunu kazanmak için gayret göstermelerini, dualarında ülkemizi, milletimizi, devletimizi ve Ümmet-i Muhammedi unutmamalarını” tavsiye etti ve kutsal yolun yolcuları için dua ederek sözlerini tamamladı..

Hac ibadetini ilk kez gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşayan 75 yaşındaki Turgut Selçuk: “Hamt olsun Allah´a hacca ilk defa gideceğim. Eşim ile birlikte gidiyorum” dedi. Turgut Selçuk ve eşi Semra Selçuk, hac görevlerini en iyi şekilde tamamlayıp memleketlerine dönmek istediklerini belirterek tüm hacı adaylarının ibadetlerinin kabul olması için dua ettiklerini, tüm İslam âlemine hac ibadeti nasip olsun” dedi.

Terzi baba Camiinde düzenlenen hacı uğurlama programı sonrasında Erzincan’dan 1. Kafile 151 kişilik hacı adayı ve 6 din görevlisi toplam 157 kişi Erzincan Havalimanından Mekke'ye hareket ettiler. Hacı adayları 24.08.2019 tarihinde Medine’den dönüş yapacaklar.

Son dakika haber buldum Spor haberleri