Geleceğe Değer Kattılar

Erzincan Çevre ve Şehircilik İl müdürlüğü tarafından vatandaşları sıfır atık noktasında daha fazla duyarlı olmaları noktasında Kadem Erzincan Şubesi ile birlikte açtıkları ortak stantta bez torba dağıttılar.

Geleceğe Değer Kattılar

Eski belediye arkasında kurulan stantlarda çocuklara yönelik Erzincan’da Gönüllü Çevre Bekçileri yetişiyor boyama kitapçığı ile Çevreci çocuk dergileri ile birlikte etkinliğe katılanlara bez torba dağıtıldı.

Düzenlenen etkinlik ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Erzincan Çevre ve Şehircilik il Müdürü Gökhan Aydemir, “Çevre günü münasebetiyle bu sene Ramazan Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle Çevre ve Şehircilik il müdürlüğümüz olarak daha öncesinde Ramazan ayı içerisinde Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde ilkokul, ortaokul, lise ve anaokullarımızda yapmış olduğumuz programlar, ve etkinlikler doğrultusunda Erzincan Binali Yıldırım üniversitemizde de etkinliklerimiz oldu.

Bayram sonrasında yapacağımız etkinlikler kapsamında Kadem kadın derneği ile ilgili 5 Haziran Çevre günü dolayısıyla bilgilendirme faaliyetlerin de bulunduklarını belirten Aydemir, bugün de 18 Haziran tarihi itibariyle Erzincan halkımıza çevre bilincini daha fazla artırabilmek amacıyla sıfır atık projesi kapsamında daha fazla farkındalık oluşturmak ve atıklarının kaynağında dönüşümlü sağlayabilmek amacıyla Bez torba dağıtımı gerçekleştiriyoruz..

Aydemir, Bu kapsamda Bez torbalarımızı 1 adet plastik getirene, 1 adet cam şişe getirene, 1 adet pil getirene ve 1 adet yağ getirene şeklinde dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Faaliyetimiz kapsamında çocuklarla ilgili sıfır atığın bilinçlendirmesi kapsamında tanıtıcı dergilerimiz ve broşürlerimiz vardı. Bu broşürlerimiz vasıtasıyla da sıfır hata bir başlangıç olsun, Erzincan ilimizde bir farkındalık olsun maksadıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz bugün içerisinde devam edecektir. Erzincan halkımıza sıfır atık noktasında verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

Eski Belediye arkasında kurulan ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Kadem Erzincan Şubesi ortaklığında düzenlenen “Sıfır Atık, geleceğe Değer Kattık” etkinliğine Erzincan Vali yardımcısı Mehmet Şerif Olçaş, Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Gökhan Aydemir, Kadem Erzincan Şube Başkanı Büşra Eren, davetliler ile vatandaşlar katıldılar.

Son dakika haber buldum Spor haberleri