banner35

Erzincan Tarihi Sempozyuma Hazır

Erzincan Valiliği ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi tarafından 12 ülkeden, 60 farklı üniversiteden 250 akademisyenin katılımıyla düzenlenecek Sempozyum 25 Eylül’de başlayacak

Erzincan Tarihi Sempozyuma Hazır

12 ülkeden 250 akademisyenin katılacağı toplantıda Erzincan ve ilçelerinin tarihi ele alınacak. Gerçekleştirilecek Sempozyumda bir ilin, doğal afetler ve beşeri sebeplerden dolayı kaybolmuş geçmişine yapılan bir atıftır.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Yanlızbağ Yerleşkesinde 4 gün sürecek Sempozyumda, Erzincan ve ilçelerinin tarihi ele alınarak akademik sunumlar yapılacak. Katılımcılara kentin tarihi ve turistik yerlerinin gezdirileceği programda, çeşitli sanatsal etkinlikler de tertip edilecek.

Yapılan yazılı açıklamada “Sempozyum boyunca 12 ülkeden, 60 farklı üniversiteden 250 akademisyenin katılımı ile sadece Erzincan ve ilçeleri tarihi ele alınacaktır. Bu sempozyum bir ilin, doğal afetler ve beşeri sebeplerden dolayı kaybolmuş geçmişine yapılan bir atıftır. Bir sempozyum dizisinin ilki olan ‘Uluslararası Erzincan Tarihi Sempozyumu’ ilimizin ve üniversitemizin uluslararası alanda saygınlığı ve bilinirliğine katkı sunacak olup, kendisinden sonra yapılması planlanan Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeoloji Sempozyumu’nun da öncüsü niteliğinde olacaktır” denildi.

Son dakika haber buldum Sondakika haber