ERŞAD ’tan AYM kararına Büyük Tepki

Anayasa Mahkemesi’nin sözde ‘Barış Bildirisi’ adı altında terör propagandası yapan ve Türk askerine iftira atan akademisyenlerle ilgili ‘hak ihlali’ kararına Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneğinden büyük tepki.

ERŞAD ’tan AYM kararına Büyük Tepki

Erzincan Şehit Aileleri Koruma Dernek Başkanı Abdulkadir Zengin yaptığı yazılı açıklamasında; “Anayasa Mahkemesinin devletin 2016 yılında teröre ve hendek olaylarına karşı meşru şekilde yürüttükleri mücadeleleri “kasıtlı ve planlı bir kıyım, bilinçli sürgün politikası, bölge halklarına yönelik bir katliam, devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddet” olarak adlandırılan sözde barış bildirgesine imza atan akademisyenlerin eylemlerini ifade özgürlüğü kapsamın da değerlendirerek, ceza almalarının “hak ihlali” olduğu yönün de verdiği kararı kabul edilemez buluyoruz..

Söz konusu kararın ülkesini seven bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını derin bir üzüntüye sevk ettiği, şehitlerin aziz hatırasını yaralayan bir karar olmuştur.

Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin, ““AYM devletimizi suçlu gösteren bildirideki sözde aydınları haklı buldu. AYM ’nin bu kararına olumlu yönde oy veren mahkeme heyeti teröristleri desteklemek suç değildir demiştir. Kamu vicdanı yara almıştır. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneği yönetimi olarak, Anayasa Mahkemesinin bu kararını şiddetle kınıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber