Camiler Çocuk Dolsun, Ahlâkı Kur'an Olsun

Erzincan İl Müftülüğü bünyesinde açılan kurslarda öğrenciler Kur’an eğitimini almaya başladılar. Bu kurslarda çocuklara dini eğitimin temeli ve vatan sevgisi, birlik, beraberlik ile bunun gibi milli ve manevi değerleri öğretiliyor.

Camiler Çocuk Dolsun, Ahlâkı Kur'an Olsun

Camiler Çocuk Dolsun, Ahlâkı Kur'an Olsun" teması ve anlayışı çerçevesinde çocukların bu yaz da camileri doldurarak Kur'an öğrenimini ve dini bilgileri elde etmeleri, hayata atılarak vatana ve millete yararlı insanlar olmaları hedefleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı tüm camii ve Kur’an kurslarında yaz tatili boyunca Kur’an-ı Kerim, siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği yaz Kur’an kursları Erzincan’da devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, cami ve Kur'an kurslarında görev yapan personel marifetiyle Yaz Kur'an Kurslarına gelen çocuklara tecvitli Kur'an-ı Kerim eğitimi veriyor, kısa sure ve dualarla birlikte beş vakit namazın nasıl kılındığını öğretiyor.

Erzincan Cami Kebir’de devam eden yaz Kur’an kursları ile ilgili bilgi veren İmam Hatiplerden Âdem Kocatürk açıklamasında; “Okulların tatil olmasından dolayı yaz kurslarız başladı. Kurslarımıza har yaştan çocuğumuz eğitim almaktadır. Her yaş grubuna burada Kuran-ı kerim, dini bilgiler gibi birçok bilgi veriyoruz. Şuan 5 arkadaşımızla eğitim vermekteyiz. Geçtiğimiz senelere göre bu yıl öğrencilerimizin fazla olduğunu görmekteyiz. Daha önce ki yıllarda öğrencilerimizin camilerimizde ki fazlalığını göremiyorduk. Şimdi ise öğrencilerimizin daha çok buna dikkat edip geldiğini eğitim almak istediğini görüyoruz. Resmi makamlarda bu eğitimi aldırmak vatandaşlarımız açısından önemli olduğunu gördük. Biz bu eğitim dönemini çocuklarımız açısından başarılı bir şekilde geçmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Son dakika haber buldum Spor haberleri